KOŚCIÓŁ
Dwudziesta rocznica śmierci biskupa Mieczysława Jaworskiego


20 lat temu zmarł biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Mieczysław Jaworski. W katedrze kieleckiej odbędzie się Msza święta w jego intencji.
Biskup Mieczysław Jaworski urodził się 20 lipca 1930 roku w Morawicy. Studiował w kieleckim Wyższym Seminarium Duchownym w latach 1950-56. 17 czerwca 1956 roku przyjął święcenia kapłańskie. Pełnił funkcje prefekta alumnów, wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, był także proboszczem parafii katedralnej. W 1982 roku został mianowany biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.
W Episkopacie Polski pełnił funkcję przewodniczącego Podkomisji ds. Duszpasterstwa Kobiet, a także członka Komisji ds. Duszpasterstwa Ogólnego i ds. Wychowania Katolickiego. Był współkonsekratorem biskupów Kazimierza Ryczana i Mariana Florczyka. Zmarł 19 sierpnia 2001 roku. Pochowany jest na Cmentarzu Starym w Kielcach, w grobowcu biskupów pomocniczych.
W rocznicę śmierci biskupa Mieczysława Jaworskiego w kieleckiej katedrze o godzinie 18 Mszę świętą w intencji zmarłego odprawi biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk.





![[FOTO] Rowerowi pielgrzymi na trasie. Mszę Świętą w Chmielniku odprawił biskup Andrzej Kaleta](/media/k2/items/cache/0989f1d9cc4d4b543f745d3fe01c2d19_L.jpg)

![[FOTO] Rowerami na Jasną Górę](/media/k2/items/cache/b6f9a3fcac79cf9ae22e9f09cf2f2f73_L.jpg)
