Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Drugi dzień Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę

czwartek, 18 sierpnia 2022 08:57 / Autor: Wojciech Dudkowski
Drugi dzień Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę
fot. Parafia Chmielnik
Drugi dzień Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę
fot. Parafia Chmielnik
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Rowerowa Pielgrzymka wyruszyła z Wiślicy w dalszą drogę na Jasną Górę. Drugiego dnia pielgrzymi dotrą do Mnichowa, po drodze odwiedzając Chroberz, Michałów, Mierzwin i Jasionną.

Przypomnijmy: rowerzyści wyruszyli z Kielc wczoraj (17  sierpnia) o 8:30, po drodze zatrzymali się w Kaczynie, Pierzchnicy, Chmielniku, Szańcu i Busku Zdroju, by wieczorem dojechać do Wiślicy, gdzie odbyła się Msza święta i Apel Jasnogórski.

Wśród tegorocznych pielgrzymów jest wielu debiutantów.

– Mam trochę wolnego czasu, a jestem katolikiem z krwi i kości, więc postanowiłem wyruszyć. Gdy byłem młodszy, chodziłem na piesze pielgrzymki. Trenuję trochę, jeżdżę w różnych rajdach charytatywnych i patriotycznych, takich jak ten z okazji 78. rocznicy powstania partyzantki proszowicko-kazimierzowskiej. Jestem przygotowany fizycznie, więc nie obawiam się tej trasy – mówi nam Bogusław z grupy białej, który na pielgrzymkę przyjechał z Proszowic.

Każdego dnia pątnicy uczestniczą we Mszy Świętej, Apelu Jasnogórskim, odmawiają także koronkę do Bożego Miłosierdzia i różaniec.

Na Jasną Górę rowerzyści dotrą w sobotę 20 sierpnia po południu. O godzinie 18:30 będą uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO