Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Doktorat o ks. prof. Józefie Kudasiewiczu. We wtorek obrona

poniedziałek, 14 czerwca 2021 14:17 / Autor: Michał Łosiak
Doktorat o ks. prof. Józefie Kudasiewiczu. We wtorek obrona
Fot. diecezja.kielce.pl
Doktorat o ks. prof. Józefie Kudasiewiczu. We wtorek obrona
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ksiądz Józef Kudasiewicz jako teoretyk i praktyk przepowiadania – to tytuł rozprawy doktorskiej o. Stanisława Kyca, który będzie ją bronił już we wtorek na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. To ważne wydarzenie nie tylko świata nauki, ale również dla diecezji kieleckiej.

To prawdopodobnie trzeci doktorat dotyczący wielkiej postaci, jaką był ks. prof. Józef Kudasiewicz.

– Dotyczy on homiletyki Księdza Profesora. Dwa lata temu przyjechał do Kielc ojciec benedyktyn Stanisław Kyc, który poszukiwał materiałów do rozdziału biograficznego. Najwięcej informacji uzyskał u rodziny księdza w Kijach, podczas długiego wywiadu. Wielkiej pomocy udzielił ks. prof. Paweł Tambor, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, ponieważ doktorant mógł pozyskać wiele informacji właśnie stamtąd – tłumaczy Zuzanna Warchałowska, tłumaczka Pisma Świętego.

Praca zatytułowana jest „Ksiądz Józef Kudasiewicz jako teoretyk i praktyk przepowiadania”.

– Ksiądz Kudasiewicz był biblistą najstarszego pokolenia. Został wysłany na studia do Rzymu przez prymasa Wyszyńskiego. Dzięki temu miał wszechstronne wykształcenie, co w połączeniu z pracowitością i charyzmą dawało znakomity rezultat. Poświęcał się pracy naukowej, ale również był blisko ludzi. Popularyzował nauczanie Soboru Watykańskiego II oraz św. Jana Pawła II. To była jego cecha charakterystyczna. Wychodził do zwykłych ludzi i umiał im w prosty sposób przekazać nawet najbardziej skomplikowaną wiedzę – dodaje nasza rozmówczyni.

Obrona pracy doktorskiej odbędzie się we wtorek, 16 czerwca o godzinie 10. Szczegóły: http://www.pwt.wroc.pl/images/2021/Zawiadomienie_o_publicznej_obronie_KYC.pdf

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO