Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Marsz dla Życia i Rodziny już dzisiaj!

środa, 19 czerwca 2024 10:54 / Autor: Michał Łosiak
Marsz dla Życia i Rodziny już dzisiaj!
Marsz dla Życia i Rodziny już dzisiaj!
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Uroczysta Msza Święta, radosny i barwny pochód oraz specjalny festyn z muzyczną niespodzianką dla całych rodzin – tak w tym roku będzie wyglądał Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Kielc już w Dzień Ojca (23 czerwca). Nie zabraknie również akcji charytatywnej na rzecz hospicjum dla dzieci.

To właśnie ojcostwo będzie tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia. Jak mówi Józef Snochowski z Akcji Katolickiej Diecezji Kieleckiej celem jest uświadomienie mężczyznom ich roli w rodzinie.

– Pięć lat temu byliśmy na konferencji, podczas której była mowa o wsparciu matek w stanie błogosławionym. Mówiono również o niskim poziomie odpowiedzialności ojców. To było dla nas szokujące. Chcemy więc przypomnieć mężczyznom od kiedy są ojcami i jakie mają obowiązki – tłumaczył.

Wydarzenie rozpocznie Eucharystia o godzinie 16 w bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

– Pasterz naszej diecezji otoczy modlitwą wszystkie rodziny. Pomodlimy się również w intencji obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Każde życie jest bowiem łaską i darem. Włączymy w nasze prośby również osoby chore, samotne i niepełnosprawne – mówił ks. Łukasz Zygmunt, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Marsz_dla_zycia1.jpg

O godzinie 17 uczestnicy wyruszą w wesołym i barwnym marszu ulicami Kielc. Przejdą ulicą Czerwonego Krzyża, Wesołą, Sienkiewicza, Paderewskiego i 1 Maja. Zaplanowano pięć stacji, na których prowadzone będą rozważania w formie dialogów. W trakcie marszu przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna na rzecz hospicjum dla dzieci w Kielcach.

– To piąta taka placówka w Polsce. Jest to istotne, aby wesprzeć tę placówkę Caritas – dodał Tomasz Bogucki ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Marsz zakończy festyn dla dzieci i dorosłych na placu przed Kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego. Wśród wielu atrakcji jedna będzie szczególna – występ peruwiańskiego zespołu Los Companieros.

Plakat_Marsz.jpg

To jednak nie będzie jedyny Marsz dla Życia i Rodziny w naszej diecezji. Wydarzenie odbędzie się również w niedzielę (23 czerwca) w Busku-Zdroju. Rozpocznie się ono o godzinie 15 Koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Później aleją Mickiewicza uczestnicy przejdą do Parku Zdrojowego gdzie zaplanowano specjalny piknik.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO