Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Bp Jan Piotrowski: Uczmy się od Maryi prawdy o Jezusie Chrystusie

niedziela, 04 października 2020 14:31 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Maryja wskazuje nam, że to właśnie w Ewangelii mamy najpiękniejszy program na nasze chrześcijańskie życie – mówił podczas Mszy Świętej odpustowej ku czci Matki Bożej Różańcowej biskup kielecki Jan Piotrowski.

Eucharystia została odprawiona w bazylice katedralnej w Kielcach. Pasterz naszej diecezji zwrócił uwagę w swojej homilii nad wielką rolę Maryi w odkrywaniu Jezusa Chrystusa.

– Za św. Janem Pawłem II przypomnę, że trzeba nam być w szkole Maryi, aby od niej uczyć się całej prawdy o Jezusie Chrystusie jako Synu Bożym. Ona, jako Jego Matka, a także jako Matka Kościoła i Różańca Świętego wskazuje nam, że to właśnie w Ewangelii mamy najpiękniejszy program na nasze chrześcijańskie życie. Zachęca nas do jego realizacji jej dobrą radą z Kany Galilejskiej „uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie”.  A ten program to Jezus Chrystus, Odkupiciel człowieka – tłumaczył biskup Jan Piotrowski i przypomniał, że Eucharystia stanowi najlepszą drogę do poznania Chrystusa.

– Nie gdzie indziej, ale na Mszy Świętej – Ofierze Jezusa Chrystusa przeżywamy najpiękniejsze spotkanie z naszym Panem i Odkupicielem. Niech to będzie nasza droga dzieci Bożych. Droga bezpieczna, która prowadzi nas do Boga pod czujnym okiem Maryi, Matki Jezusa i Królowej Różańca Świętego – dodał pasterz naszej diecezji.

Posłuchaj całej diecezji:

Obchodzone 7 października Święto Matki Bożej Różańcowej  to również dzień odpustu w kieleckiej katedrze. Tutaj w 1626 powołane zostało przy ówczesnej kolegiacie pierwsze Arcybractwo Różańcowe. Należało do niego prawie wszyscy mieszkańcy miasta.

– Licznych łask, których Maryja tak obficie udziela wszystkim, którzy uciekają się do niej przez modlitwę różańcową, doświadczały kolejne pokolenia pielgrzymów pozostawiających u stóp Maryi dziękczynne wota. Dziś my również, przeżywając uroczystość Matki Bożej Różańcowej, pragniemy złożyć nasze dziękczynienie – mówił ks. Adam Kędzierski, proboszcz parafii katedralnej.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO