Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski modlił się za misjonarzy w krakowskich Łagiewnikach

piątek, 06 stycznia 2023 08:03 / Autor: Łukasz Czerwiak
Biskup Jan Piotrowski modlił się za misjonarzy w krakowskich Łagiewnikach
Biskup Jan Piotrowski modlił się za misjonarzy w krakowskich Łagiewnikach
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, Biskup Kielecki przewodniczył Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Szóstego stycznia obchodzimy również Dzień modlitwy i pomocy misjom.

Kaplica z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny Kowalskiej w krakowskim sanktuarium jest miejscem modlitwy pielgrzymów i wspólnotowej codziennej modlitwy sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Tam właśnie Biskup Kielecki Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji modlił się za polskich misjonarzy, którzy posługują w niemal 100 krajach na całym świecie.

– Spoglądamy dzisiaj na działalność misyjną. Wraz z misjonarzami chcemy służyć Kościołowi i dzielić się wiarą, a ta umacnia się wtedy, gdy jest przekazywana w naszych rodzinach, parafiach czy w pracy. Gdy staje się darem dla tych, którzy jeszcze Chrystusa nie znają – tłumaczył w homilii.

Kaznodzieja przypomniał także adhortację „Verbum Domini” pożegnanego wczoraj papieża Benedykta XVI.

– Wskazywał, że Słowo Boże jest pokarmem dla wszystkich. Dla rodzin, kapłanów, biskupów i dla młodzieży. Nie tylko podczas sprawowanej Eucharystii, ale przede wszystkim niesie nam światło, gdy pochylimy się nad Jego osobistą medytacją – dodał.

Na zakończenie podkreślił, że na naszym zadaniem jest bycie wdzięcznym za skarb wiary i przynależności do Kościoła.

– Dzisiejsza Uroczystość pomaga nam zrozumieć głęboki sens misji Kościoła, którą jest zbawienie wszystkich ludzi. Uświadamia nam naszą odpowiedzialność za jego misyjne dzieło i wspomaganie tych, którzy niosą orędzie Chrystusa aż po krańce świata. To powinno budzić w nas wdzięczność za ten skarb, który otrzymaliśmy od Boga – powiedział biskup.

Posłuchaj całej homilii:

Tegoroczny Dzień modlitwy i pomocy misjom obchodzimy pod hasłem „Z misjonarzami służymy Kościołowi”. Z okazji tego dnia, w kieleckiej bazylice katedralnej, Eucharystię odprawi biskup Andrzej Kaleta. Początek o godzinie 11.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO