Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Bp Jan Piotrowski do Szkolnych Kół Caritas: Starajcie się nieść miłość Chrystusa w waszych uczynkach miłosierdzia

czwartek, 21 maja 2020 06:18 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Życzę wam, aby zawsze żyła w was prawda, że radosnego dawcę Bóg miłuje – mówił biskup kielecki Jan Piotrowski podczas czwartkowej Mszy Świętej z okazji dorocznego spotkania Szkolnych Kół Caritas. Eucharystia została odprawiona przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w bazylice katedralnej.

W swojej homilii biskup Jan Piotrowski, nawiązując do dzieł miłosierdzia w pierwszych wiekach chrześcijaństwa zauważył, że świat pragnie dziś czynów i gestów Chrystusa. – Młodzież naszej diecezji wciąż odkrywa fascynujące pragnienie prawdziwego piękna, dobra i prawdy. Swoim świadectwem dobrych czynów pomaga potrzebującym, a w nich samemu Jezusowi. On zawsze utożsamia się z tymi najbardziej potrzebującymi. Mówił: „cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili”. Nie rezygnujcie więc z raz obranej drogi, ale starajcie się nieść miłość Chrystusa w waszych uczynkach miłosierdzia, mając pewność, że dzięki wam radość i szczęście są dostępne dla tak wielu – mówił pasterz naszej diecezji.

Posłuchaj całej homilii:

W Mszy Świętej uczestniczyli przedstawiciele Szkolnych Kół Caritas, których na terenie naszej diecezji jest ponad sto. W bazylice katedralnej byli obecni również członkowie koła z Mniowa, gdzie w tym roku miało odbyć się coroczne spotkanie, jednak plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. – Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia od marca. Miejmy nadzieję, że spotkanie się odbędzie, ale trochę później – tłumaczy Małgorzata Chyb, opiekun Szkolnego Koła Caritas w Mniowie i dodaje, że uczniowie chętnie włączają się w pomoc innym. – Młodzi ludzi zawsze ochoczo podejmują liczne inicjatywy, jak chociażby pomoc hospicjum. To uwrażliwia uczniów na drugiego człowieka – przyznaje.

Szkolne Koła stanowią ważny element działalności Caritas Diecezji Kieleckiej. – Ich rola ma przede wszystkim charakter wychowawczy. Od najmłodszych lat staramy się uwrażliwiać młode pokolenie na potrzeby innych. Trzeba też podkreślić, że w pewnych zadaniach aktywność tych grup jest niezwykle owocna w wymiarze praktycznym. Od wielu lat organizowane zbiórki żywności, bazują przede wszystkim na tych kołach. Warto też wspomnieć chociażby o kampanii „Pola Nadziei” na rzecz hospicjów. Efekty pomocy są więc bardzo dobre – zauważa ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO