Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski zachęca wiernych do udziału w pielgrzymce

poniedziałek, 08 lipca 2024 16:49 / Autor: Łukasz Czerwiak
Biskup Jan Piotrowski zachęca wiernych do udziału w pielgrzymce
Biskup Jan Piotrowski zachęca wiernych do udziału w pielgrzymce
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Biskup Kielecki Jan Piotrowski skierował słowo do wiernych diecezji kieleckiej, w którym zachęcił do udziału w 43. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. „Rekolekcje w drodze” rozpoczną się tradycyjnie 5 sierpnia.

„Drodzy Wierni diecezji kieleckiej! „Czas jest ważniejszy niż przestrzeń” – pomni na te słowa Ojca Świętego Franciszka, jako chrześcijanie chcemy być dobrymi gospodarzami zadanego nam daru czasu. Możemy z niego uczynić „kairos”, czyli czas łaski, który w wakacyjne dni nie pozbawi nas radości, przyjaźni i wolności dzieci Bożych, ale tchnie w nasze ziemskie pielgrzymowanie wiele nadziei i nowe spojrzenie na życie”, czytamy na początku.

Biskup Kielecki zwrócił się także z prośbą o modlitwę w intencji powołań kapłańskich.

„Jedną z intencji, którą wam szczególnie polecam, jako pasterz Kościoła kieleckiego, to gorąca i aktualna modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także o nasze eucharystyczne uzdrowienie, aby na niedzielną Mszę św. do naszych kościołów powracały dzieci i młodzież, jak również i ta ważna prośba, aby nieroztropnie nie abdykować z nauki religii. Wiara nikogo nie czyni bezużytecznym w świecie, ale pod warunkiem, że w naszej wspólnocie Kościoła pielgrzymującego, zgodnie z życzeniem Pana Jezusa, Boskiego Nauczyciela, będziemy solą ziemi i światłem świata (por. Mt 5, 13-14)”,  dodaje biskup Piotrowski.

Przypominał on także o XII Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Zaś na koniec zaapelował do wiernych o męstwo w świadczeniu o swojej wierze.

„W czasach w jakich żyjemy, miejmy odwagę w wyznawaniu naszej wiary, ponieważ wiara umacnia się, kiedy jest przekazywana”, podsumował kapłan.

Przeczytaj słowo Biskupa Kieleckiego.

 

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO