Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski wspólnie z Kielczanami modlił się w intencji Ojczyzny

sobota, 14 września 2019 19:18 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

W ramach akcji „Polska pod krzyżem”, wierni z całej Polski łączą się dzisiaj we wspólnej modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. W Bazylice Katedralnej w Kielcach odprawiona została msza święta, której przewodniczył ksiądz Biskup Jan Piotrowski. Swoją homilię do zgromadzonych skierował Ojciec Michał Tomczyk.

-  Moi dordzy może warto dzisiaj podziękować Jezusowi Chrystusowi za krzyż. Za ten niewysłowiony dar Bożej miłości, gdy Jezus rozpiął swoje ramiona pomiędzy niebem i ziemią, i złączył sprawy Boże ze sprawami ludzkimi, a biorąc na siebie nasze słabości otworzył nam śmiały przystęp do Ojca – mówił Ojciec Michał Tomczyk, oblat z Sanktuarium na Świętym Krzyżu.

Posłuchaj całego kazania Ojca Oblata:

 Polska pod krzyżem to ogólnopolska akcja katolicka, której celem jest modlitwa w intencji naszej ojczyzny o to, aby pozostała wierna wartościom, których najbardziej zwięzłym symbolem jest krzyż. Główne obchody odbyły się dzisiaj na lotnisku w Kruszynie, gdzie tysiące wiernych spotkało się na wspólnej modlitwie w blasku Krzyża Chrystusowego.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO