Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej

piątek, 13 marca 2020 13:59 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej
Biskup Jan Piotrowski udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Biskup kielecki Jan Piotrowski udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej dla wiernych naszej diecezji. Obejmie ona m.in. osoby w podeszłym wieku. Będzie ona obowiązywała do 29 marca.

„W związku z rosnącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, mając na względzie troskę o życie i zdrowie wiernych na terenie Diecezji Kieleckiej, kierując się normą kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 r., niniejszym udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej” – czytamy w słowie biskupa kieleckiego.

Wśród osób, które otrzymały dyspensę są osoby w podeszłym wieku, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę oraz osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie polecam, aby osoby korzystające z niniejszej dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez udział we Mszy Świętej transmitowanej za pośrednictwem radia, telewizji lub Internet” – dodał biskup Jan Piotrowski.

PEŁNA TREŚĆ DYSPENSY

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO