Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski odwiedził Radio eM w swoje 70. urodziny

czwartek, 05 stycznia 2023 09:19 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski odwiedził Radio eM w swoje 70. urodziny
Biskup Jan Piotrowski odwiedził Radio eM w swoje 70. urodziny
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W czwartek, 5 stycznia, swoje siedemdziesiąte urodziny obchodzi Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Zachęcamy do modlitwy za Pasterza naszej diecezji.

W ten wyjątkowy dzień Biskup Kielecki odwiedził naszą redakcję. Był gościem programu "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat i przyjął życzenia od całego naszego zespołu. Wcześniej, podczas Mszy Świętej w bazylice katedralnej – transmitowanej na antenie Radia eM Kielce – życzenia biskupowi Janowi Piotrowskiemu złożył ks. Adam Pawlik.

– Można zawołać: „Oto jest dzień, który dał nam Pan. Weselmy się i radujmy się w nim”. Myślę, że będę wyrazicielem myśli kapłanów i wiernych. Proszę przyjąć nasze życzenia: przede wszystkim łaski zdrowia, wszelkiej pomyślności w nowym roku, darów Ducha Świętego i wielkiej życzliwości od wszystkich diecezjan.

Biskup Jan Piotrowski urodził się 5 stycznia 1953 roku w Szczurowej, w województwie małopolskim. Po ukończeniu szkoły średniej w Radłowie i maturze wstąpił do WSD w Tarnowie. Święcenia prezbiteratu otrzymał w bazylice katedralnej w Tarnowie 25 maja 1980 roku. W latach 1984-1991 pracował jako misjonarz w Republice Konga w Afryce.

Po powrocie został mianowany sekretarzem krajowym Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła, a w 1995 roku - sekretarzem krajowym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. W 1992 roku uzyskał licencjat po studiach specjalistycznych w Instytucie Katolickim w Paryżu, a doktorat z teologii - w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.

W latach 1997-1999 podjął posługę duszpasterską w jednym z ubogich przedmieść Limy, stolicy Peru. Papież Franciszek mianował go biskupem kieleckim 11 października 2014 roku. Uroczysty ingres odbył się 29 listopada. W 2021 roku został przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO