Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski na Niedzielę Miłosierdzia: Zachęcam do wsparcia Caritas

piątek, 09 kwietnia 2021 15:37 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski na Niedzielę Miłosierdzia: Zachęcam do wsparcia Caritas
Biskup Jan Piotrowski na Niedzielę Miłosierdzia: Zachęcam do wsparcia Caritas
Michał Łosiak
Michał Łosiak

„Niech wstawiennictwo św. Faustyny i św. Jana Pawła II wyprasza u Boga bogatego w Miłosierdzie łaskę zdrowia i obfite Boże błogosławieństwo”, napisał w swoim słowie do wiernych biskup kielecki Jan Piotrowski.

Pasterz Kościoła kieleckiego zwrócił uwagę na to, że Niedziela Miłosierdzia Bożego to także patronalne święto Caritas i zachęcił do wsparcia organizacji.

„W Diecezji Kieleckiej nasza diecezjalna Caritas obejmuje swoją pomocą każdego roku ponad 40 tysięcy osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, bezdomnych, dzieci z rodzin w trudnościach oraz dotkniętych różnymi rodzajami ubóstwa, szczególnie w czasie pandemii. Wiosną każdego roku wszyscy pracujący i emeryci mają potrzebę rozliczenia rocznego podatku dochodowego. Przy tej okazji bez większego trudu można przekazać 1% podatku na dzieła Caritas. Szczegóły w tym zakresie można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub na ulotkach w każdej parafii. Zachęcam wiernych naszej diecezji do wsparcia wielkiego dzieła Kieleckiej Caritas poprzez przekazanie 1% podatku lub inne darowizny, w tym ofiary do puszki, w Święto Miłosierdzia Bożego i przy innych okazjach w roku. Niech wstawiennictwo św. Faustyny i św. Jana Pawła II wyprasza u Boga bogatego w Miłosierdzie łaskę zdrowia i obfite i obfite Boże błogosławieństwo”, napisał biskup.

SŁOWO BISKUPA KIELECKIEGO

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO