KOŚCIÓŁ
Biskup Jan Piotrowski modlił się za pracowników Krajowej Administracji Skarbowej


– Zasady etyki celno-skarbowej brzmią ewangelicznie, a jako prawo pozytywne obejmują wszystkich bez wyjątku, wierzących i niewierzących. Są nimi praworządność, uczciwość, profesjonalizm, godność, współpraca, odpowiedzialność i bezstronność – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas mszy świętej z okazji wojewódzkiego Święta Krajowej Administracji Skarbowej w kieleckiej bazylice katedralnej.
Biskup w swojej homilii nawiązał do słów Jezusa z kart Ewangelii świętego Mateusza „Oddajcie więc cesarzowi to, co jest cesarskie, a Bogu to, co boskie”
– Ta uwaga nie jest wytrychem podatkowym, aby zaspokoić jednych i drugich, ale jest przesłaniem dla człowieka, żyjącego w konkretnej rzeczywistości obyczajowej, kulturowej, religijnej i politycznej. Dziś jedni chcą widzieć w tym argument za potrzebą rozdziału instytucji religijnych od świeckich. To przesłanie jest uniwersalne i przypomina, że Chrystus jako Pan i Odkupiciel nie przyszedł na świat, aby zmieniać panujący porządek sprawiedliwości, ale przeciwnie – przez wiarę w Jezusa Chrystusa sprawiedliwość ma zostać w pełni zachowana – podkreślił biskup.
Pasterz wspomniał także o tym, że jeden z Apostołów, Mateusz, był z zawodu celnikiem.
– To wydarzenie dało okazję, aby podobni Mateuszowi, znienawidzeni poborcy podatków i publiczni grzesznicy, byli gośćmi w domu celnika i mogli zasiąść obok Jezusa. Dla Boskiego Mistrza nie byli ówczesnymi pariasami, ale tymi, którzy potrzebowali wewnętrznego uzdrowienia, którego mogło dokonać tylko Boże Miłosierdzie.
Posłuchaj całej homilii:
Po Eucharystii biskup, podczas uroczystości na placu przed Dawnym Pałacem Biskupów Krakowskich poświęcił sztandar Izby Administracji Skarbowej w Kielcach. Relacja i zdjęcia z tej części obchodów dostępne są tutaj.
https://emkielce.pl/kosciol/biskup-jan-piotrowski-modlil-sie-za-pracownikow-krajowej-administracji-skarbowej#sigProGalleria154d72a9f4



![[FOTO] Kielczanie świętowali w katedrze odpust Matki Bożej Różańcowej](/media/k2/items/cache/f816e4aa6d805bc7152578dd28121ce5_L.jpg)
![[FOTO] Biskup Jan Piotrowski poświęcił nową kaplicę w Areszcie Śledczym](/media/k2/items/cache/32f7056e2f680525ae70d5d05e92e1ef_L.jpg)
![[FOTO] Biskup Jan Piotrowski: Różaniec jest najlepszą busolą na drodze życia](/media/k2/items/cache/d89f69544be83f85710d94390cb4031d_L.jpg)
![[FOTO] Męski Różaniec z biskupem Janem Piotrowskim](/media/k2/items/cache/8b79eafeacbb38f08523867550f05a5a_L.jpg)

