Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Męczennicy to autentyczni świadkowie wiary

wtorek, 04 maja 2021 09:57 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski: Męczennicy to autentyczni świadkowie wiary
Biskup Jan Piotrowski: Męczennicy to autentyczni świadkowie wiary
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dziś w liturgii wspominamy św. Floriana, męczennika za wiarę z przełomu III i IV wieku. Ten dzień to również Dzień Strażaka. Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w intencji wszystkim strażaków.

Eucharystia została odprawiona przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w bazylice katedralnej. Pasterz naszej diecezji przypomniał, kim są męczennicy.

– Wyobraźnią sięgamy dalekich czasów – przełomu trzeciego i czwartego wieku, kiedy legionista i oficer rzymski poniósł śmierć dla Chrystusa, a męczennicy – jak uczył święty Jan Paweł II, to najbardziej autentyczni świadkowie wiary, którzy dotarłszy do prawdy o Bogu i o sobie nigdy się nie cofają, nawet gdyby na horyzoncie ich ludzkiego spojrzenia pojawiło się cierpienie, tortury i śmierć – podkreślił biskup Jan Piotrowski.

Z kolei ksiądz Jacek Malewski, wikariusz parafii katedralnej, zauważył, że służba strażaków wymaga wielkiego poświęcenie i odwagi.

– Trudna i niebezpieczna misja strażaka cieszy się w Polsce wielkim szacunkiem i zaufaniem społecznym. Strażak jest symbolem poświęcenia i odwagi. To ktoś, na kogo możemy liczyć i na kim nigdy się nie zawiedziemy. Nie tylko w obliczu pożarów, klęsk żywiołowych i katastrof, ale również w czasie różnych zagrożeń, jak chociażby teraz w pandemii – dodał.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO