Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Maryja prowadzi nas do Chrystusa

czwartek, 08 sierpnia 2019 19:47 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Uczestnicy 38. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wzięli udział w Mszy Świętej w kieleckiej katedrze. Swoje słowo do wiernych zmierzających przed Cudowny Obraz Matki Bożej skierował biskup kielecki Jan Piotrowski.

Pasterz naszej diecezji zauważył, jak bliska jest każdemu człowiekowi matczyna opieka Maryi. – Tam, gdzie jest matka jest zawsze bezpiecznie, tam jest nadzieja i poczucie bezpieczeństwa. W tym też duchu modlimy się wzajemnie za siebie i powierzamy Bogu przez Maryję niezliczone intencje, które nosimy w naszych sercach. Mimo kolejnego dnia pielgrzymowania nasza obecność pełna wiary na Eucharystycznej Ofierze jest dowodem, że Maryja prowadzi nas do Chrystusa, swojego Syna. Chcemy dzisiaj razem z Maryją, św. Dominikiem, św. Marią Goretti i Helenką Kmieć – heroicznymi świadkami wiary naszych czasów, odkrywać bogactwo sakramentu bierzmowania – mówił.

Tego dnia pielgrzymi rozważali sakrament bierzmowania. Właśnie do niego odniósł się biskup kielecki. – Dary Ducha Świętego, które otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania nie są inne, niż te, które otrzymali Apostołowie do wypełnienia swojej misji, aż po krańce ziemi zgodnie z poleceniem Pana Jezusa: „Wy będziecie moimi świadkami”. To dzięki mocy Ducha Świętego, który napełnia serca wierzących, Ewangelia dotarła i stała się darem dla milionów ludzi, nie pomijając żądnego obszaru geograficznego i kulturowego. Jedyną przeszkodą do przyjęcia tego daru może być wyłącznie obojętne i zamknięte ludzkie serce – wyjaśniał

Biskup Jan Piotrowski zwrócił także uwagę na zagrożenia dla naszej wiary, płynące ze współczesnego świata. – Współczesny, już nie tyle wiatr, ale wicher wątpliwości zasiewany przez złego, który znajduje do tego dzieła swoich gorliwych współpracowników sprawia, że my jako chrześcijanie nie budujemy naszej tożsamości na tym, co istotne dla naszej wiary – podkreślił.

Na koniec pasterz Kościoła kieleckiej zachęcił pątników do korzystania z darów Ducha Świętego, wbrew reakcjom współczesnego świata.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO