Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Mądrość pozwala słuchać Boga

środa, 18 września 2019 14:28 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Trzeba się pytać jak kształtować postawy wiary młodych chrześcijan, dzieci i młodzieży, jednocześnie nie pomijając dorosłych – mówił biskup kielecki Jan Piotrowski w trakcie Mszy Świętej podczas spotkania dyrektorów wydziałów katechetycznych z całej Polski.

Eucharystia odprawiona została w kieleckiej katedrze, a przewodniczył jej biskup Wojciech Osial, członek Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Uczestniczyli w niej dyrektorzy wydziałów katechetycznych z całej Polski. W swojej homilii, biskup kielecki nawiązał do postaci dzisiejszej liturgii słowa. – Biblijna mądrość jest czymś więcej, niż przysłowiowym wysokim ilorazem inteligencji. Mądrość pozwala słuchać Boga, który jest Dawcą i Panem ludzkiego życia. Kto słucha Boga może się Mu podobać. Taki człowiek zostaje nasycony Bożą miłością, miłością Ojca i Jezusa Chrystusa. Ta miłość, jeśli się zakorzeni w ludzkim sercu, jest silniejsza niż ludzkie upodobania i emocje. Jest też siłą napędowa chrześcijańskiej wierności – zauważył pasterz naszej diecezji.

Biskup kielecki przyznał również, że zaangażowanie Kościoła w Polsce w katechezę jest, na tle innych krajów, ogromne. Jednocześnie zachęcił uczestników spotkania do poszukiwania nowych dróg komunikacji w ramach nauczania. – Trzeba się pytać jak kształtować postawy wiary młodych chrześcijan, dzieci i młodzieży, jednocześnie nie pomijając dorosłych – dodał.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO