Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Jezus jest Królem naszych serc

niedziela, 26 listopada 2023 15:46 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski: Jezus jest Królem naszych serc
Fot. Archiwum
Biskup Jan Piotrowski: Jezus jest Królem naszych serc
Fot. Archiwum
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w bazylice katedralnej.

W swojej homilii Pasterz naszej diecezji zwrócił uwagę na prawdziwy sens królowania Jezusa i znaczenie obchodzonego święta.

– To bez wątpienia czas łaski, aby zobaczyć, że Bóg w Jezusie Chrystusie nigdy nie rezygnuje z człowieka, a Boża miłość pokonuje okazywaną mu pogardę. Jak wiemy, takiego błędu nie popełnili kiedyś Mędrcy ze Wschodu, kiedy szukali Króla Żydowskiego. Do Betlejem przybyli kierowani wiarą i rozumem, ponieważ zobaczyli znak na niebie – wyjaśniał Biskup Kielecki.

– Z wiarą idziemy za naszym Panem i Odkupicielem, ale mamy świadomość, że dziś – podobnie jak kiedyś – nie wszystkie oczy widzą w Nim Proroka i Mesjasza. Nie wszystkie uszy słyszą głos Dobrego Pasterza, a wielu nie rozumie Jego dobrej nowiny, prawdy, miłości, wolności, sprawiedliwości, nadziei i radości – podkreślił biskup Jan Piotrowski.

– Trzeba, żeby Jezus królował, a Jego przeciwnikiem nigdy nie jest człowiek, ale śmierć. Jezus Chrystus Król Wszechświata nie potrzebuje nowych ziem i pałaców królewskich. On bowiem jest Panem i Królem naszych ludzkich serc. Dobrze by było, aby nie tylko był gościem w naszych sercach, ale był ich mieszkańcem. Jego królowanie nie ogranicza się do doczesności, ale i nas chce doprowadzić od nowego życia – dodał.

Posłuchaj całej homilii:

Uroczystość do święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Biskup Jan Piotrowski wręczył medale „Pro Christo Rege et Ecclesia”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO