Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Ci, którzy prześladują Jana Pawła II nie kochają samych siebie

niedziela, 02 kwietnia 2023 23:22 / Autor: Wojciech Dudkowski
Biskup Jan Piotrowski: Ci, którzy prześladują Jana Pawła II nie kochają samych siebie
Biskup Jan Piotrowski: Ci, którzy prześladują Jana Pawła II nie kochają samych siebie
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

–Dziś nikogo nie obchodzi prawda, byle zniszczyć człowieka. Od czasu męki i śmierci Jezusa historia się powtarza – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy świętej w Niedzielę Palmową w kieleckiej bazylice katedralnej. Była ona także początkiem diecezjalnych obchodów 18. rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II.

Eucharystia rozpoczęła się od obrzędu poświęcenia palm, które przynieśli wierni na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

W swojej homilii biskup przypomniał, że kończy się okres Wielkiego Postu.

– Dla wielu osób był to czas łaski, powracali jak ranni na wojnie żołnierze, aby dać się uleczyć i opatrzyć łaską Miłosierdzia. Dla nich Kościół Chrystusowy sakramentem pokuty, Słowem Bożym i doznanymi czynami miłosierdzia był lekarstwem na życiowe wady i grzechy, duchowe zranienia i zdrady. Bez trudu zrozumieli, że Kościół, nasza wspólnota wiary, nie jest wrogiem, ale jest jak szpital polowy, gdzie każdy może przyjść i dać się uleczyć Jezusowi, Boskiemu lekarzowi, który nikogo nie lekceważy, ale z miłością uzdrawia. Boża diagnoza zawsze jest właściwa, a lekarstwo skuteczne, ale trzeba je przyjąć.

Biskup zwrócił także uwagę na współczesną kulturę masową, degradującą chrześcijańskie podejście do życia

– Sędziami są ci, którzy nie kochają prawdy, że człowiek nosi w sobie podobieństwo do Boga. Nie kochają życia, dlatego najlepiej zabijać je już w łonie matki. Nie kochają rodziny, więc trzeba ją unicestwić związkami, gdzie nie ma matki ani ojca, a dzieci będą tym, co same wybiorą.

Pasterz odniósł się także do zniszczenia pomnika Jana Pawła II w Łodzi.

– Pospolity wandalizm staje się wizytówką ich histerycznej kultury

Kaznodzieja powiedział także o atakujących osobę świętego papieża.

– Ci wszyscy, którzy prześladują dziś Jana Pawła II, nie kochają samych siebie, a więc jakże mogą pokochać prawdę, której źródłem jest Jezus Chrystus? Nienawidzą głosicieli Dobrej Nowiny, ponieważ obala ona niedorzeczną wizję człowieka i świata bez Boga.

Posłuchaj całej homilii:

Po Eucharystii odbyło się modlitewne czuwanie na placu Jana Pawła II przed kielecką katedrą. Relacja z tego wydarzenia dostępna jest tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO