Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Andrzej Kaleta w Bielinach: Dbajmy o naszą wiarę

poniedziałek, 10 października 2022 10:25 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Andrzej Kaleta w Bielinach: Dbajmy o naszą wiarę
Biskup Andrzej Kaleta w Bielinach: Dbajmy o naszą wiarę
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Uroczystą Mszą Świętą zakończyła się wizytacja kanoniczna w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Bielinach. Eucharystię odprawił biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta.

W modlitwie wzięli udział przedstawiciele całej wspólnoty parafialnej, Akcji Katolickiej, chóru, Wspólnoty św. Józefa, Apostolatu Maryjnego, Apostolatu Margaretka, Róż Żywego Różańca i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– Jak należy dbać o kościół materialny, tak należy dbać o Kościół duchowy. Robimy to poprzez naszą modlitwę i budowanie naszej wiary. Ten problem jest niezwykle ważny. Przyświecał on Panu Jezusowi, kiedy chodził po świecie. Najwięcej czasu poświęcał on na nauczanie i głoszenie Słowa Bożego – tłumaczył biskup Andrzej Kaleta.

– Tylko dzięki wierze można dotrzeć do nieba. Jeśli się nie ma wiary to człowiek w swoim życiu się gubi, upada, przewraca i wikła w wiele różnych niepotrzebnych sytuacji. Takiemu człowiekowi często jest źle samemu ze sobą. Nie zważa na innych ludzi i ich nie kocha. Módlmy się na Różańcu, ale módlmy się z wiarą.

Posłuchaj całej homilii:

W trakcie Mszy Świętej biskup Andrzej Kaleta pobłogosławił i poświęcił różańce dzieci komunijnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO