Reklama Patronat Koncert życzeń Kontakt
Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 FM | Włoszczowa 94,4 FM
Tryb Ciemny
eM Radio
WŁĄCZ RADIO
OTWÓRZ NA TELEFONIE
Kod QR
Biskup Kielecki Jan Piotrowski: W grupie neokatechumenalnej odkrywamy Jezusa jako Pana i Odkupiciela
autor
Aleksandra Rękas
2026.06.24 13:38

– Będąc w grupie neokatechumenalnej odkrywamy Jezusa jako Pana i Zbawiciela. I uświadamiamy sobie, że wszystko zaczęło się od Chrztu Świętego. Tak było od samego początku i tak będzie do końca świata – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski w Słowie do wiernych, podczas wczorajszej (23 kwietnia) Mszy Świętej w parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach.

Wczorajszej Eucharystii przewodniczył Biskup Jan Piotrowski. Pasterz naszej diecezji w homilii podkreślił, że ostatni rok dla wspólnoty neokatechumenalnej był bardzo owocny.

– W tym duchowym klimacie modlitwy pozdrawiam Was, którzy uczestniczycie w tym doświadczeniu wprowadzającym nas w obszar łaskawego Bożego działania. Utwierdza ono nas w prawdzie, że Jezus Chrystus, odwieczne Słowo Boga, które stało się ciałem, przyszedł abyśmy mieli życie i mieli je w obfitości – mówił biskup.

Nawiązując do wydarzeń z 1979 roku i wizyty Ojca Świętego w Wadowicach, pasterz naszej diecezji przypomniał słowa Papieża przy chrzcielnicy: „Tu się wszystko zaczęło”.

– Dla grupy neokatechumenalnej, która odkrywa Jezusa jako Pana i Odkupiciela, wszystko również zaczęło się od Chrztu Świętego. Według świętego Augustyna, życie w obfitości to pełnia szczęścia i pokoju, którą osiąga się wyłącznie poprzez osobistą relację z Bogiem. Jak pisał ten doktor łaski: „niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu” – powiedział bp. Jan Piotrowski.

W diecezji kieleckiej funkcjonuje kilkanaście wspólnot neokatechumenalnych.

 

 

GALERIA

SŁOWO DNIA

NAJNOWSZE

CZYTAJ DALEJ