Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Unijna inwestycja dla dzieci! Jedność drukuje niezwykłe książki

wtorek, 01 września 2020 01:06 / Autor: Radio eM
Unijna inwestycja dla dzieci! Jedność drukuje niezwykłe książki
Unijna inwestycja dla dzieci! Jedność drukuje niezwykłe książki
Radio eM
Radio eM

Drukarnia im. Adama Półtawskiego należąca do Wydawnictwa Jedność zrealizowała inwestycję, dzięki której w Kielcach produkowane są nowe, innowacyjne produkty poligraficzne: kartonowe książki poznawczo-edukacyjne (dla najmłodszych dzieci) oraz książki poznawczo-edukacyjne z audiopenem (piórem czytającym).

Inwestycja pozwala na świadczenie nowych usług poligraficznych i produkcję do tej pory niedostępnych w firmie produktów. Projekt pt. "Wprowadzenie nowych innowacyjnych produktów drukarskich dla dzieci poprzez zakup zautomatyzowanej linii produkcyjnej do druku książek poznawczo-edukacyjnych z elementami sensorycznymi" zrealizowany został w halach produkcyjnych Drukarni Adama Półtawskiego przy ulicy Krakowskiej 62 w Kielcach.

Pomysł na stworzenie nowych produktów książkowych wyrósł ze zidentyfikowanego na poligraficznym rynku krajowym i europejskim zapotrzebowania na świadczenie innowacyjnych usług poligraficznych. Warto dodać, że wdrożenie maszyny do produkcji kartonowych książek dla dzieci jest drugą tego typu instalacją w Europie i pierwszą w Polsce. W ramach projektu kielecka drukarnia wzbogaciła się o nową nowoczesną linię produkcyjną, na którą składają się maszyny: Heidelberg CD102, Muller Martini KM610.A oraz Zechini Red Arrow. Zatrudniono ponadto czterech nowych pracowników (w tym jedną osobę niepełnosprawną).

Projekt jest zgodny z Regionalnymi Inteligentnymi Specjalizacjami Województwa Świętokrzyskiego oraz z Osią Priorytetową 2. Konkurencyjna Gospodarka. W szczególności poprawia warunki do rozwoju Wydawnictwa Jedność. Zwiększa zastosowanie innowacji produktowej oraz procesowej w przedsiębiorstwie.

Projekt pt. ,,Wprowadzenie nowych innowacyjnych produktów drukarskich dla dzieci poprzez zakup zautomatyzowanej linii produkcyjnej do druku książek poznawczo-edukacyjnych z elementami sensorycznymi" złożony w ramach Działania 2.5 Wsparcie inwestycyjne sektora MŚP jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Wartość projektu wynosi 16 779 901,16 zł, a wkład Funduszy Europejskich to 4 909 402,82 zł.

baner na stronę drukarni

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO