Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Final4 2016

Przedstawiamy uczestników Final Four – PSG

czwartek, 26 maja 2016 17:38 / Autor: Damian Wysocki
Przedstawiamy uczestników Final Four – PSG
Przedstawiamy uczestników Final Four – PSG
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Paris Saint Germain debiutuje w Final Four, chociaż w swoich szeregach ma zawodników, którzy poznali smak zwycięstwa w najbardziej elitarnych klubowych rozgrywkach świata. Teraz „Les Parisiens”, wspierani strumieniem pieniędzy płynących od arabskich szejków, chcą wygrać Ligę Mistrzów.

Odkąd Champions Ligue rozgrywana jest w nowej formule w Final Four w Kolonii nigdy nie zagrał żaden francuski zespół. 13 lat temu po tytuł najlepszej drużyny Europy sięgnęło Montpellier. PSG debiutuje w finałach, ale  do rywalizacji przystępuje w roli faworyta.  Paryżanie w tym sezonie wywalczyli mistrzostwo Francji – podczas rozgrywek przegrywając tylko dwa razy. Podopieczni Zvonimira Serdarusicia oblali jednak próbę generalną przed turniejem w Kolonii, ulegając w finale krajowego Pucharu Montellier 32:38, z tym samym przeciwnikiem „Les Parisiens” przegrali mecz o Puchar Ligi Francuskiej.

TEGOROCZNA LM

Paryżanie w tym roku do Kolonii dostali się w ekspresowym tempie. PSG pewnie wygrało swoją grupę, przegrywając tylko dwa spotkania: z Flensburgiem i MVM Veszprem. Dzięki pierwszej lokacie podopieczni Zvonimira Serdarusicia od razu trafili do ćwierćfinału, w którym bez najmniejszych problemów wyeliminowali RK Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb. Losy dwumeczu rozstrzygnęli już w pierwszym spotkaniu w Chorwacji, gdzie wygrali różnicą ośmiu bramek (28:20).

GWIAZDY

Skład paryżan to prawdziwy gwiazdozbiór, którego trudno szukać w jakimkolwiek innym zespole Europy. Nikola Karabatić, Mikael Hansen, Igor Vori, Daniel Narcisse, Lucka Karabatić,  Luc Abalo, Thierry Omeyer – tych nazwisk w handballowym świecie nikomu nie trzeba przedstawiać. W tegorocznej odsłonie LM świetnie spisuje się duński rozgrywający - Mikael Hansen, który ze 121 zdobytymi bramkami przewodzi w klasyfikacji najskuteczniejszych. Paryżanie to zespół kompletny, a w jego budowę zostały włożone grube miliony dolarów, które szerokim strumieniem płyną od katarskich szejków, którzy są właścicielami PSG.

BILANS SPOTKAŃ Z VIVE

Kielczanie z Paris Saint Germain mierzyli się tylko raz w historii. W sierpniu ubiegłego roku oba zespoły zagrały ze sobą w towarzyskim meczu w Tauron Arenie. W Krakowie padł remis po 32:32. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO