Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

ZSP w Stąporkowie z tytułem "Inspirator Kariery 2020"

czwartek, 29 kwietnia 2021 10:10 / Autor: Radio eM
ZSP w Stąporkowie z tytułem "Inspirator Kariery 2020"
ZSP w Stąporkowie z tytułem "Inspirator Kariery 2020"
Radio eM
Radio eM

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie znalazł się wśród 12 placówek z całej Polski jako laureat konkursu „INSPIRATOR KARIERY 2020” w kategorii EDUKACJA.

Nadawanie Szkole tytułu „Inspirator Kariery 2020” jest odzwierciedleniem jej renomy oraz nowoczesności. Nauka w takiej szkole daje możliwość zdobycia dobrego zawodu i potrzebnych kompetencji. Tytuł „Inspirator Kariery” to szczególne wyróżnienie, przyznawane za profesjonalizm oraz wysokie standardy działania w dziedzinie kształcenia zawodowego.

Konkurs „Inspirator Kariery” ma na celu wyróżnianie i promowanie wzorowych praktyk w obszarze kształcenia zawodowego oraz działań w zakresie szeroko rozumianej integracji środowiska edukacyjnego, samorządowego i biznesowego. ZSP w Stąporkowie spełnił oczekiwania, które były przedmiotem oceny Kapituły Konkursu. Pod uwagę brano: rozwiązania na rzecz doskonalenia kształcenia zawodowego, kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów, rozwój szkoły w tym kadry pedagogicznej,  współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami w celu odbywania praktyk i płatnych staży, organizację praktycznej nauki zawodu w ramach programu Erasmus +, POWER, współpracę z zagranicznymi szkołami (projekty np. Socrates, Comenius).

Na liście nagrodzonych znalazło się 12 placówek, w tym: najlepsze szkoły, przedszkola, uczelnie wyższe, przedsiębiorstwa, a także Departament Edukacji Województwa Małopolskiego.

Organizatorem konkursu „Inspirator Kariery 2020”  jest Fundacja Praca i Kariera z siedzibą w Zawierciu. W skład Kapituły Konkursu wchodzą przedstawiciele Fundacji Praca i Kariera oraz specjaliści z dziedziny kształcenia zawodowego.

Ze względu na pandemię koronawirusa nie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród. Organizatorzy,na czele z Pawłem Abuckim – Przewodniczącym Kapituły Konkursu, przyjechali do ZSP w Stąporkowie ze statuetką oraz z dyplomem, które przekazali na ręce Hanny Rzepki – dyrektora szkoły i Karola Banasika – wicedyrektora szkoły. Gratulacje otrzymali również wszyscy nauczyciele, którzy poprzez działania promujące kształcenie zawodowe w szkole przyczynili się do osiągnięcia tego sukcesu.

Formularz zgłoszeniowy zawierający obszerne opisy, zgodnie z wytycznymi regulaminu, opracowały: Dorota Fitas i Anna Misiowiec – nauczyciele ZSP w Stąporkowie. GRATULUJEMY SZKOLE SUKCESU!

Na zdjęciu od lewej: Anna Misiowiec, Paweł Abucki, Hanna Rzepka, Dorota Fitas, Karol Banasik.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO