Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Terra (LUNA) utrzymuje trend wzrostowy

piątek, 21 stycznia 2022 15:39 / Autor: Radio eM
Terra (LUNA) utrzymuje trend wzrostowy
Terra (LUNA) utrzymuje trend wzrostowy
Radio eM
Radio eM

Większość wiodących kryptowalut zaczęło swój rok ze spadkiem wartości lub przynajmniej zatrzymaniem tendencji wzrostowej. Inaczej jest jednak w przypadku Terra (LUNA). Od Sierpnia zeszłego roku LUNA utrzymuje stały trend wzrostowy.

Terra, która jest drugim co do wielkości na świecie blockchainem DeFi, szybko zyskała popularność w 2021 roku, a traderzy obstawiają, że w 2022 roku wykaże się silnymi wynikami.

Wśród wiodących monet, takich jak Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Solana, Cardano, XRP, Polkadot, Avalanche, Dogecoin, Shiba Inu, LUNA jest jedyną kryptowalutą, która cieszy się obecnie silnym trendem wzrostowym. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie jej kurs może przekroczyć 100 USD.

Na początku stycznia kurs Terra przekroczył 90 USD. Obecnie spadł poniżej 80, ale wszystko wskazuje na to, że kurs wzrostowy się utrzyma. 

 

Jak działa Terra (LUNA)

 

image2

Protokół Terra jest wiodącym zdecentralizowanym i publicznym protokołem blockchain dla stablecoinów. Wykorzystując kombinację arbitrażu wolnorynkowego i zdecentralizowanego głosowania, protokół Terra tworzy stablecoiny, które podążają za ceną dowolnej waluty fiat. Użytkownicy mogą wydawać, oszczędzać, handlować lub wymieniać tokeny Terra na blockchainie Terra. LUNA zapewnia swoim posiadaczom nagrody za staking. Ekosystem Terra to szybko rozwijająca się sieć zdecentralizowanych aplikacji, tworząca popyt na Terra i podnosząca cenę LUNA

 

Protokół Terra (LUNA) składa się z dwóch tokenów:

Terra - stablecoiny, które śledzą cenę walut fiat. Użytkownicy wybijają nowe Terra poprzez spalanie Luna. Nazwy stablecoinów pochodzą od ich odpowiedników w walutach fiat. Na przykład:

  • podstawowy stablecoin Terra śledzący cenę SDR MFW, nazwa się TerraSDR, lub SDT,
  • inny stablecoin to TerraUSD lub UST,
  • oraz TerraKRW lub KRT.

Wszystkie nominały Terra istnieją w tej samej puli

 

Luna - Natywny token stakingowy protokołu Terra, który absorbuje zmienność cenową Terra. Luna jest używana do zarządzania i w górnictwie. Użytkownicy wrzucają Lunę do walidatorów, którzy rejestrują i weryfikują transakcje w blockchainie w zamian za nagrody z opłat transakcyjnych. Im więcej tokenów Terra jest zużywane, tym więcej Luna jest warta.

 

Gdzie kupić Terra (LUNA)?

Tokeny LUNA można nabyć i handlować nimi na większości większych giełd kryptowalutowych, m.in. na:

  • największej giełdzie na świecie - Binance
  • największej giełdzie w Europie - Zonda       
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO