Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Stara cegła w kuchni – pomysły na modną aranżację

wtorek, 28 listopada 2023 10:50 / Autor: Paweł Michalec
Stara cegła w kuchni – pomysły na modną aranżację
Stara cegła w kuchni – pomysły na modną aranżację
Paweł Michalec
Paweł Michalec

Cegła to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich tego sezonu. Motyw ten doskonale sprawdza się w kuchni, zastępując tradycyjne płytki ścienne. Dowiedz się, na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę, by móc cieszyć się zadowalającym efektem końcowym!

Cegła w kuchni – gdzie ją położyć?

Aranżacja kuchni z wykorzystaniem starej cegły cieszy się sporym zainteresowaniem. Najczęściej umieszcza się ją w przestrzeni między blatem roboczym a górnymi szafkami kuchennymi. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze nabiera designerskiego wyrazu, a przy odpowiednim zabezpieczeniu – wbrew obawom wielu osób – staje się również miejscem praktycznym. Aby materiał ten służył nam przez wiele lat, a wszelkiego rodzaju czynności wykonywane w kuchni nie odbijały się na jego kondycji, należy pamiętać o jego regularnej impregnacji (zob. impregnaty do starej cegły).

Cegła na ścianie w kuchni – do jakiego stylu pasuje?

Na cegłę w kuchni decyduje się coraz więcej osób. Są to zarówno fani stylu tradycyjnego, rustykalnego, industrialnego czy skandynawskiego, jak i zwolennicy estetyki nowoczesnej, a nawet glamour. Mogą oni wybierać z szerokiej palety barw i struktur, a tym samym dopasować cegłę do charakteru aranżowanego wnętrza. Wbrew powszechnemu przekonaniu prawdziwa cegła nie ogranicza się tylko do czerwonego ubarwienia i chropowatej struktury. Wystarczy wejść na stronę producentów, którzy oferują ten ponadczasowy materiał ścienny (np. e-Cegła), by przekonać się, że możliwości jest kilka, a właściwie to kilkanaście.

Stara cegła w kuchni – dlaczego warto?

Główną zaletą starej cegły jest naturalność, która wprowadza do wnętrza niepowtarzalny klimat. Żadne ze współczesnych alternatyw dla cegieł, żaden produkt cegłopodobny nie zapewni takich efektów wizualnych oraz takiej atmosfery, jak prawdziwa cegła. Dodajmy do tego trwałość, odporność na wilgoć, uszkodzenia czy ogień, a także zdolność magazynowania ciepła i tłumienia dźwięków. Jesteś zaskoczony powyższymi informacjami, a może w 99% zdecydowany na wprowadzenie starej cegły do swojego wnętrza?

Nie wahaj się, lecz wyróżnij na tle innych – zrealizuj wizję kuchni nie tylko praktycznej, ale i urządzonej zgodnie z najnowszymi trendami!

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO