Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Sposoby na to jak zadbać o czystość i higienę w budynkach do hodowli zwierząt. Materiał partnera

wtorek, 27 października 2020 11:03 / Autor: Radio eM
Radio eM

Zadbaj o porządek w pomieszczeniu gospodarczym! Zmniejsz ryzyko przedostawania się bakterii oraz wirusów na podeszwach butów czy kopytach zwierząt. Niewiarygodne? - Sprawdź jak łatwo zmienić swoje dotychczasowe otoczenie pracy na lepsze!

Prowadzenie hal produkcyjnych, magazynowych czy obszarów do hodowli zwierząt zawsze wymaga od odpowiedniego przystosowania. Właściciel musi kierować się odgórnymi normami i kryteriami. Konieczne jest dbanie o porządek oraz czystość, co jest utrudnione na tak dużej powierzchni. Każdego dnia na takim terenie pracuje spora ilość osób. Ciągłe wchodzenie i wychodzenie sprawia, że pojawia się piasek czy błoto, a co za tym idzie także bakterie. Jak więc zapobiec takim warunkom? Najpopularniejszą metodą chroniącą przed wnoszeniem brudu są maty dezynfekcyjne. Jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w każdej przestrzeni, niezależnie od podłoża, powierzchni czy też sposobu użytkowania hali. Maty dezynfekujące muszą być umiejscowione w taki sposób, aby nie było możliwe ich ominięcie podczas wizyty. W trakcie użytkowania należy również pamiętać o regularnej wymianie płynu dezynfekującego.

mata dezynfekcyjna do obory

Maty dezynfekujące – w czym tkwi ich skuteczność i jak ich używać?

Maty dezynfekcyjne do chlewni swoją skuteczność opierają przede wszystkim na budowie. Każda składa się z trzech warstw. Pierwsza z nich to wytrzymały materiał syntetyczny, który ma działanie higroskopijne, a co za tym idzie możliwe jest przedostawanie się substancji czyszczącej w obu kierunkach. Tworzywo jest zabezpieczone przed rozerwaniem, co jest bardzo pomocne w przypadku miejsc skoncentrowanych na hodowli dużych zwierząt. Kolejną warstwą jest pianka, dzięki której zyskuje się wodoodporność. Ostatnim zabezpieczeniem maty dezynfekującej jest materiał chroniący przed substancjami oleistymi. Pozwala to zabezpieczyć produkt przed niechcianym przedostawaniem się płynu dezynfekującego. Takie połączenie jest gwarancją czystości i porządku niezależnie od okoliczności. Dużym udogodnieniem stosowanym w matach są zamki błyskawiczne pozwalające na bezproblemowe czyszczenie tworzywa. Montaż produktu powinien odbyć się pod zadaszeniem, a w przypadku otwartych przestrzeni należy zadbać o zabezpieczenie przed opadami. Tego typu rozwiązanie powinien mieć każdy kto profesjonalnie podchodzi do bezpieczeństwa i higieny w swoim magazynie czy hali. Tak niewielka rzecz generuje tak wielkie zmiany!

mata dezynfekcyjna do chlewni

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO