Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

Rent a car w Kielcach – warunki wynajmu pojazdów. Artykuł sponsorowany

piątek, 21 grudnia 2018 07:29 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Przyjeżdżamy do nieznanego miejsca i chcemy sprawnie się po nim poruszać? Jak sprawić, aby tak było? Najlepiej wypożyczyć samochód! Teraz usługa rent a car dostępna jest również w mniejszych miastach jak Kielce!

Ostatnie lata to dość szybki rozwój firm oferujących wynajem samochodów. Początkowo jednak było to tylko dostępne w największych polskich miastach, jak Warszawa, Wrocław czy Łódź, lecz przez szybki rozwój i dużą popularność, to się zmieniło. Efektem wypożyczalnia samochodów w Kielcach, dzięki czemu, odwiedzając to piękne miasto mamy możliwość poznawania go wypożyczonym pojazdem.

Carfree w Kielcach - najważniejsze informacje

W zależności od tego, jaką firmę wybierzemy, warunki wynajmu mogą być różne. My opiszemy, jak to wygląda w Carfree.

- Pierwsza i najważniejsza informacja jest taka, że warunki wynajmu pojazdów są tu bardzo proste, a procedury ograniczone do minimum.

Żeby wynająć samochód, potrzebujemy jedynie prawo jazdy oraz drugi dokument tożsamości: dowód osobisty lub paszport.

- Pamiętajmy jednak, że nie każdy może skorzystać z oferty Carfree, bo ważnym warunkiem jest odpowiedni wiek - ukończone 21 lat, a także prawo jazdy ważne od co najmniej roku.

- Dokonując rezerwacji przez formularz dostępny na stronie carfree.pl, od razu widzimy całkowity koszt wynajmu, a więc możemy lepiej zaplanować budżet. Nie musimy się jednocześnie obawiać dodatkowych kosztów bądź kaucji.

Co powinniśmy dodatkowo wiedzieć?

- Każdy samochód dostępny w ofercie jest ubezpieczony całym pakietem - AC/OC/NNW/ASSISTANCE.

- Limit kilometrów zależy od okresu rezerwacji. Jeśli jest to wynajem krótkookresowy - do 30 dni, nie występuje. Obowiązuje zaś w przypadku wynajmu średnioterminowego, od minimum miesiąca. Standardem są 3000 km, ale zawsze na indywidualną prośbę klienta limit może zostać zwiększony.

Odbiór auta jest banalnie prosty i bezproblemowy. Przedstawiciel Carfree kontaktuje się telefonicznie z klientem, aby ustalić miejsce przekazania samochodu. W Kielcach to najczęściej teren PKP, czyli ul.Plac Niepodległości 1. Przed odbiorem samochodu podpisujemy umowę oraz protokół przekazania pojazdu.

- Jeśli postanowimy dłużej zostać na wakacjach lub nasz wyjazd służbowy się przeciągnął, zawsze możemy przedłużyć wynajem samochodu. Żeby to zrobić, powinniśmy nie później niż dzień przed końcem wskazanego w umowie okresu najmu, poinformować o tym konsultanta.

- W Carfree dodatkowo można skorzystać z akcesoriów jak fotelik dla dziecka lub nawigacja samochodowa. Są też inne opcje, więc zawsze warto spytać o daną rzecz.

Dlaczego warto wynająć samochód?

To przede wszystkim niezależność, bo nie jesteśmy zależni od komunikacji publicznej, która nie zawsze przyjeżdża na czas. Poza tym to duża oszczędność kosztów, bo jakbyśmy mieli korzystać z taxi, to nasz budżet znacząco by się uszczuplił. Z taksówki można skorzystać jednorazowo lub jak nie mamy innej opcji, ale podczas zwiedzania bądź załatwiania zawodowych spraw, to całkowicie nieopłacalna opcja.

Warto więc rozpatrzyć, czy wynajem nie będzie najlepszy, szczególnie dzisiaj, gdy firmy tego typu dostępne są nie tylko w największych polskich miastach. A jeśli nie jesteśmy do końca przekonani, powinniśmy chociaż spróbować, by samemu ocenić, czy ta forma podróżowania to faktycznie dobry pomysł. Nie ma przecież lepszego sposobu, niż sprawdzenie na własnej skórze, jak to wygląda.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO