Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Planujesz remont łazienki? Oto wyposażenie, które powinno się w niej znaleźć! Stwórz piękne i funkcjonalne wnętrze

środa, 08 listopada 2023 14:31 / Autor: Radio eM
Planujesz remont łazienki? Oto wyposażenie, które powinno się w niej znaleźć! Stwórz piękne i funkcjonalne wnętrze
Planujesz remont łazienki? Oto wyposażenie, które powinno się w niej znaleźć! Stwórz piękne i funkcjonalne wnętrze
Radio eM
Radio eM

Temat funkcjonalnego wnętrza najczęściej podejmowany jest w kontekście kuchni, ale łazienka także powinna być urządzana z myślą o praktyczności. Dotyczy to zarówno płytek zdobiących ściany i podłogę, jak i pozostałego wyposażenia łazienki. Jakie elementy powinny znaleźć się w tym pomieszczeniu? Poznaj nasze propozycje!

Dlaczego łazienka powinna być funkcjonalna?

Pierwszą odpowiedzią na pytanie o to, jakie pomieszczenia w domu urządzane są z myślą o praktyczności, zwykle jest kuchnia. Trudno nam się z tym nie zgodzić – funkcjonalność i ergonomia pracy w kuchni to temat podejmowany już od niemal stu lat. Na co dzień zapominamy jednak, że łazienkę także powinniśmy zaaranżować w taki sposób, aby samo korzystanie z niej było jak najwygodniejsze, a utrzymanie w czystości nie było wysiłkiem na miarę pięciokrotnego Ironmana. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że łazienka to pomieszczenie wielofunkcyjne. W nim dbamy o higienę i urodę oraz załatwiamy potrzeby fizjologiczne, a niezwykle często miejsce to jest jednocześnie pralnią i suszarnią. Łazienka jest podstawowym pomieszczeniem w każdym domu, które wymaga od nas dużej uwagi. Ze względu na specyficzne warunki, m.in. wilgoć, stosujemy w nim specjalne materiały, a do utrzymania w nim porządku potrzebujemy odpowiednich środków czystości. Dlaczego by więc nie ułatwić sobie tego zadania poprzez właściwe zaprojektowanie oraz wybór funkcjonalnego sprzętu do łazienki? W końcu doba ma tylko 24 godziny i można przeznaczyć je na coś ciekawszego niż sprzątanie.

Obraz1 002

Funkcjonalna łazienka to klucz do sukcesu

 

 Praktyczne wyposażenie łazienki

Oto wskazówki, jak znaleźć praktyczne wyposażenie łazienkowe:

● Przy wyborze wyposażenia do łazienki, pomyśl kto i jak będzie korzystać z tego pomieszczenia oraz ile czasu chcesz poświęcać na jego sprzątanie. Przykładowo, jeśli w domu są małe dzieci, dobrze sprawdzi się wanna lub kabina z wysokim brodzikiem. Z kolei w przypadku osób starszych lepszym wyborem będzie prysznic z odpływem liniowym.

● Decydując się na baterie łazienkowe, zwróć uwagę na kolor – uznaje się, że najtrudniejsze w utrzymaniu są te w kolorze czarnym, a najłatwiejsze w złotym.

● Szukaj produktów z jak najmniejszą ilością wystających elementów i wymagających mycia płaszczyzn. Warte uwagi są na przykład baterie podtynkowe.

● Podobnymi cechami powinna charakteryzować się ceramika. Zrezygnuj z muszli z widocznym mocowaniem i wgłębieniami, gdzie osadzać się będzie kurz.

● Unikaj umywalek, wanien i brodzików z wyraźnymi krawędziami wewnętrznymi, w których po czasie może pojawić się żółty osad.● Postaw na asortyment renomowanych producentów, przykładających wysoką wagę do jakości oferowanego wyposażenia łazienki, których produkty są dostępne m.in. na: https://www.banyo.pl/.

Obraz2 002

Brodziki typu walk-in oraz baterie podtynkowe uznawane są za jedne z najpraktyczniejszych rozwiązań w łazience

 

Jak zaaranżować łazienkę w praktyczny, ale stylowy sposób?

Urządzanie praktycznej łazienki warto zacząć od wyboru płytek. Bez wątpienia najprostsze do utrzymania w czystości będą kafelki gładkie, bez faktury, rowków czy chropowatej struktury. W celu umycia wystarczy je jedynie przetrzeć i nie ma konieczności mozolnego szorowania. Zastanów się także nad kolorem fugi – szczególnie jeśli projektujesz publicznie dostępną toaletę np. w restauracji. Wbrew pozorom biel nie zawsze jest sprzymierzeńcem.

Sklepy łazienkowe pełne są ciekawych rozwiązań sprawiających, że łazienka może stać się jeszcze bardziej praktyczna, a jednocześnie niezwykle stylowa. Sporą popularnością cieszy się na przykład bidetka, czyli dodatkowa bateria montowana obok toalety. Może ona zastępować bidet, a także służyć do napełniania wiader (bez konieczności ich dźwigania i schylania się). Warte uwagi są także szafki naścienne dopasowane do stelaży podtynkowych, które umożliwiają stworzenie jednolitej linii zabudowy z dodatkowym miejscem do przechowywania.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO