Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Piknik w Łachowie

wtorek, 20 września 2022 18:02 / Autor: Radio eM
Piknik w Łachowie
Piknik w Łachowie
Radio eM
Radio eM

16 września na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łachowie odbył się ostatni w tym roku, ósmy piknik z cyklu „Działamy razem”. Wszystkie atrakcje dla dzieci były bezpłatne.

Organizatorem festynu była Fundacja Świętokrzyska, która swoją siedzibę ma właśnie w Łachowie. To ona zadbała o to, żeby wszystkie atrakcje dla dzieci były darmowe.

W wydarzeniu wzięły również udział Koła Gospodyń Wiejskich z Łachowa i gościnnie z Brześcia z gminy Kluczewsko, które z kolei zadbały o swojski poczęstunek dla uczestników. Można było nawet upiec kiełbaskę na ognisku.

- Głównym celem naszych imprez była promocja lokalnych organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych, a także lokalnych artystów i twórców, którzy krzewią kulturę w naszym województwie – przypominała Ksenia Musiał, prezes Fundacji Świętokrzyskiej.

Na imprezie w Łachowie pojawili się również policjanci z Włoszczowy, miejscowi strażacy-ochotnicy oraz członkowie stowarzyszenia wędkarskiego. Nie zabrakło także przedstawicieli Fundacji imienia Stefana Artwińskiego z Kielc. 

Był to ósmy i ostatni w województwie piknik Fundacji Świętokrzyskiej w ramach projektu „Działamy razem”. 

Imprezy sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO