Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Medalik szkaplerzny – praktyczny poradnik! Artykuł sponsorowany

środa, 21 lipca 2021 10:55 / Autor: Radio eM
Medalik szkaplerzny – praktyczny poradnik! Artykuł sponsorowany
Medalik szkaplerzny – praktyczny poradnik! Artykuł sponsorowany
Radio eM
Radio eM

Łańcuszki z medalikami są często wybierane na prezent. Szczególny rodzaj medalika stanowi medalik szkaplerzny. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Elegancki łańcuszek ozdobiony medalikiem to idealny upominek na różne okazje. Warto zwrócić uwagę na medaliki szkaplerzne o głębokiej symbolice religijnej. Jeżeli chcesz zapoznać się z ciekawymi informacjami na ten temat, przeczytaj nasz artykuł.

Złoty medalik - dla kogo?

Złoty lub srebrny medalik to ponadczasowy drobiazg dla osób, które wyznają chrześcijańskie wartości. Medalik stanowi idealny prezent na wiele okazji. Może być pięknym dodatkiem do łańcuszka z okazji chrztu lub pierwszej komunii świętej. Dzięki różnorodności dostępnych wzorów i kształtów każdy może wybrać idealny model dla siebie https://grawercom.pl/zloty-medalik/zloty-medalik-matka-boska-z-dzieciatkiem-grawer-gratis.html. Elegancki łańcuszek z medalikiem to uniwersalny dodatek, który pasuje do różnych strojów. Doskonale sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i od święta. Idealny prezent może stanowić np. personalizowany medalik z dedykacją - https://grawercom.pl/zloty-medalik/matka-boska-czestochowska-zloty-medalik-z-dedykacja.html.

Szkaplerz sukienny czy medalik szkaplerzny?

Szkaplerz sukienny to noszona w niektórych zakonach wierzchnia część habitu. Tradycja noszenia szkaplerza jest związana z miłością Maryi, jej przyjęciem oraz odwzajemnieniem. Najbardziej popularne szkaplerze to niebieski Szkaplerz Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz brązowy Szkaplerz karmelitański. Szkaplerz święty po jego poświęceniu można według uznania zastąpić medalikiem szkaplerznym, na którym widnieje wizerunek Matki Bożej. Zarówno tradycyjny szkaplerz, jak i medalik szkaplerzny, mają tę samą wartość duchową. W przypadku zniszczenia szkaplerza lub zgubienia medalika, możliwy jest zakup nowego modelu. Warto pamiętać, że w takim przypadku nie jest wymagane poświęcenie nowego szkaplerza. Medaliki szkaplerzne najwyższej jakości znajdziesz m.in. w sklepach online - https://grawercom.pl/bizuteria-zlota/.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze medalika?

Wybierając medalik, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jedną z nich jest materiał wykonania medalika. Warto wybierać modele z solidnych materiałów, które będą służyły właścicielowi przez wiele lat. Najlepiej zdecydować się na medalik szkaplerzny wykonany z wysokiej jakości złota lub srebra. Jeżeli szukasz eleganckiego medalika w atrakcyjnej cenie, koniecznie zajrzyj do sklepów online. Znajdziesz tam szeroką ofertę produktów, a dodatkowo często możesz liczyć na korzystne promocje.

Łańcuszek z medalikiem to piękny symbol wiary katolickiej. Elegancki medalik doskonale sprawdzi się jako prezent na różne okazje. Jeżeli szukasz medalika wysokiej jakości, bogatą ofertę różnych modeli znajdziesz w sklepach internetowych. Możesz tam kupić m.in. piękne medaliki z dedykacją - https://grawercom.pl/zloty-medalik/zloty-medalik-matka-boska-z-dzieciatkiem-dedykacja-gratis.html.

obraz 1

obraz 2

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO