Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Leczenie alkoholizmu w Kielcach. Gdzie przeprowadzić odtrucie alkoholowe, by wyjść z ciągu alkoholowego?

czwartek, 18 marca 2021 14:27 / Autor: Maria Ołubiec
Leczenie alkoholizmu w Kielcach. Gdzie przeprowadzić odtrucie alkoholowe, by wyjść z ciągu alkoholowego?
Leczenie alkoholizmu w Kielcach. Gdzie przeprowadzić odtrucie alkoholowe, by wyjść z ciągu alkoholowego?
Maria Ołubiec
Maria Ołubiec

Alkoholizm w oczywistym sensie jest źródłem wielu niebezpiecznych dla zdrowia i życia dolegliwości. Jego wpływ zahacza o każdy aspekt życia uzależnionego, zarówno pracę, jak i również życie osobiste i relacje z najbliższymi osobami. Przekroczenie granicy od picia okazjonalnego do aktywnej choroby alkoholowej w wielu przypadkach jest niezauważalne. Ciągi alkoholowe to jednak stosunkowo łatwy do rozpoznania objaw postępującego alkoholizmu.

Czym jest ciąg alkoholowy?

Stan nazywany ciągiem alkoholowym występuje, gdy człowiek przestaje panować nad ilością wypitego alkoholu. Potrzeba spożycia napojów wyskokowych jest na tyle silna, że staje się koniecznością. W tym momencie jawnie mamy do czynienia z uzależnieniem. Alkohol pity nieustannie bez przerwy nazywany jest ciągiem alkoholowym. Okres stałego odurzenia alkoholowego może trwać tygodnie, a z krótkimi przerwami nawet lata. 

Ile trwa ciąg alkoholowy?

Przyjęta definicja ciągu alkoholowego określa, że powinien on trwać przynajmniej 2 dni bez przerwy. Osoba uzależniona od alkoholu odczuwa potrzebę nieustannego picia. Alkoholicy nie potrafią i w wielu przypadkach nie chcą sami przerwać ciągu, gdyż często skutkuje to nieprzyjemnymi dolegliwościami fizycznymi - i psychicznymi. Warto jednak wiedzieć, że nieprzerwany cug alkoholowy może doprowadzić nawet do śmierci alkoholika.

Skutki ciągu alkoholowego

Choroba alkoholowa wpływa na każdy aspekt życia uzależnionego i powoduje liczne uszkodzenia organizmu - w wielu przypadkach nieodwracalne.

 • Do zagrożeń spowodowanych przez nadmierne spożywanie alkoholu i ciąg alkoholowy można zaliczyć chociażby trwałe uszkodzenia mózgu, czy dysfunkcje organów wewnętrznych - w szczególności wątroby i trzustki.
 • Do psychicznych objawów cugu alkoholowego należą problemy z pamięcią, a także halucynacje i omamy, co może skutkować rozwojem psychozy
 • Co ważne, stan ciągu alkoholowego można przerwać dzięki odpowiednio dobranej farmakologii. Niezastąpione jest również wsparcie najbliższych, dające komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.

Gdzie i jak przerwać cug alkoholowy w Kielcach?

Warto pamiętać, że przerwanie zaawansowanego ciągu alkoholowego samodzielnie może być bardzo trudne, a nawet niewykonalne. Nie zaleca się prób samodzielnego leczenia alkoholizmu i przerywania ciągu, gdyż w wielu przypadkach nie daje to pożądanych efektów i skutkuje nawrotami choroby. Alkoholizm jest uzależnieniem, więc w przypadku nagłego przerwania dostarczania alkoholu - przy nieuregulowanej gospodarce wodno-elektrolitowej - można narazić się na bolesne symptomy zespołu odstawiennego.

kroplowka na kaca kielce

Detoks alkoholowy w Kielcach?-  odtrucie przerywające ciąg alkoholowy

Przeprowadzane w przychodni leczenia alkoholizmu odtrucie alkoholowe w Kielcach ma na celu skuteczne oczyścić organizmu ze wszelkich toksyn i pozostałości po alkoholu. Podawane jest w formie dożylnej kroplówki. Dzięki temu bezpośrednio do krwioobiegu dostarczane są wszelkie najważniejsze składniki i minerały.

Jak dokładnie działa detoks alkoholowy i odtrucie organizmu?

Istnieją sposoby na uniknięcie symptomów zespołu odstawiennego. Przede wszystkim należy wdrożyć odpowiednią farmakologię i dokładnie oczyścić organizm z toksyn i metabolitów alkoholowych. Warto również zadbać o regenerację organizmu i o odbudowanie rozchwianej gospodarki wodno-elektrolitowej. 

Odtrucie organizmu automatycznie przerywa ciąg alkoholowy i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych objawów związanych z zespołem odstawiennym, takich jak:

 • ogólne osłabienie,
 • nieregularna akcja serca,
 • drgawki,
 • drażliwość,
 • niepokój,
 • uczucie niepokoju,
 • problemy ze snem,
 • pobudzenie,
 • uczucie depresji.

Gdzie wykonać detoksykację alkoholową w województwie świętokrzyskim?

Detoksykacja alkoholowa w województwie świętokrzyskim można wykonać chociażby w Kielcach. Specjalistyczna przychodnia oferująca leczenie alkoholizmu Nasz Gabinet Kielce posiada usługi odtrucia alkoholowego. Co ważne, dokładny skład leków dobierany jest indywidualnie pod każdego pacjenta po uprzedniej analizie jego stanu zdrowia, płci i wieku. Zabieg wykonywany jest wyłącznie przez doświadczoną kadrę medyczną, co pozwala na stałą kontrolę stanu zdrowia pacjenta.

Detoks alkoholowy stanowi również wspaniały podkład pod dalsze terapie leczące uzależnienie od alkoholu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO