Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

poniedziałek, 22 listopada 2021 13:45 / Autor: Radio eM
Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń
Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń
Radio eM
Radio eM

Kiedy myślimy o kredycie gotówkowym często przychodzi nam do głowy pytanie o to, czy bank będzie przyglądał się naszym zarobkom. Jeżeli trochę poczytaliśmy już na ten temat to wiemy, że często bank wymaga takiego dokumentu jak zaświadczenie o dochodach. Jest to zrozumiałe, bowiem w ten sposób bank bada wiarygodność kredytobiorcy, natomiast taka sytuacja nie zawsze jest dla nas na rękę. Czy w takim razie istnieje coś takiego jak kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

 

Jak wziąć kredyt bez zaświadczeń?

Aby wziąć kredyt bez zaświadczeń przejrzyj najpierw dokładnie oferty dostępne na rynku. Dzięki porównaniu ofert oraz analizie zyskasz pewność, że oferta, którą wybrałeś będzie najkorzystniejszą dla Ciebie. Potem wystarczy złożyć wniosek. Możesz zrobić to osobiście w placówce, ale coraz częściej pojawia się możliwość zaciągnięcia takiego zobowiązania przez internet. Pamiętaj też, że będzie potrzebna Twoja deklaracja o dochodach. Jeżeli suma o którą wnioskujesz nie będzie zbyt wysoka, to wówczas masz większe szanse na dostanie kredytu.

Po co bankowi zaświadczenie o dochodach?

Niektórzy konsumenci, którzy chcą wziąć kredyt gotówkowy mogą się zastanawiać: po co bankowi zaświadczenie o moich dochodach. Jak już zdążyliśmy wspomnieć, bank chce mieć pewność, że pieniądze, które pożycza zostaną mu w całości zwrócone. A zatem logicznym jest to, że bank będzie miał zaufanie do tego kredytobiorcy, który ma stałe dochody. Większe szanse na uzyskanie kredytu będzie miał klient z wyższymi dochodami. Wysokość dochodów ma bardzo duży wpływ na ustalanie zdolności kredytowej. Poza samą sumą, która wpływa na nasz rachunek bank patrzy również na to, czy dochody te są regularne.

Czy możliwy jest kredyt bez zaświadczeń?

Oczywiście, istnieją na rynku takie oferty. Poszukując którejś z nich możemy napotkać się na takie nazwy jak: „kredyt gotówkowy bez zaświadczeń”; „kredyt na dowód osobisty” czy „kredyt na oświadczenie”. Pod każdą z tych nazw kryje się ten sam rodzaj produktu finansowego. Najbardziej istotną kwestią w tym wszystkim jest to, jak wygląda dana oferta. Ile wynosi całkowita kwota kredytu, całkowity koszt kredytu, RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, prowizja oraz oprocentowanie. Wszystkie te parametry dotyczące aktualnych ofert kredytu gotówkowego znajdziesz na portalu wnioskomat.com.  

Na czym polega kredyt bez zaświadczeń?

Najczęściej jest tak, że jeśli jakiś bank oferuje kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, to wówczas dokumentem wymaganym do udzielenia kredytu jest dowód osobisty. Jest to niewątpliwa znacznie krótsza droga wnioskowania niż w przypadku innych produktów finansowych. Niezaprzeczalnym plusem jest to, że dzięki temu załatwiamy kredyt przy minimum formalności. Bank albo instytucja pożyczkowa nie będzie wymagała od nas przedstawienia formalnego zaświadczenia o dochodach, które normalnie można pozyskać od pracodawcy bądź od działu kadrowo-księgowego. Czy zatem w tym przypadku kredytodawca w ogóle nie zapyta o to, ile zarabiamy?

Nie do końca. W przypadku kredytu gotówkowego na oświadczenie kredytodawca będzie wymagał od nas przedstawienia oświadczenia o osiąganych dochodach. Ten dokument jest naszą deklaracją tego, ile zarabiamy. Jeśli więc posiadamy nieregularne dochody, rozliczamy się wg liczby wykonanych dzieł, ilości sprzedanego towaru, itp. to wystarczy że orientacyjnie zadeklarujemy, ile wynosi nasz miesięczny dochód. Jednakże w takim przypadku nie nastawiajmy się na to, że kredytodawca będzie skłonny pożyczyć nam duże sumy w ramach kredytu na oświadczenie.

 

Jak wygląda przykładowa oferta?

Przykładowo kredyt bez zaświadczeń możemy uzyskać w Santander Bank Polska. Podmiot ten udzieli nam pożyczki już od 500 złotych, ale możemy też wnioskować o 1000 zł, 2000 zł czy nawet 5000 złotych. Oczywiście w ofercie widnieją również wyższe sumy – maksymalna to 100 000 złotych – jednak, jak już sobie powiedzieliśmy: większe kwoty dotyczą kredytów, które już będą wymagały przedłożenia formalnego zaświadczenia o dochodach.

Santader Bank Polska umożliwi Ci rozłożenie kredytu gotówkowego na dogodną liczbę rat. Ponadto jeżeli wnioskowanie przejdzie pomyślnie, możesz otrzymać pieniądze na konto bankowe nawet w ciągu 1 minuty po złożeniu wniosku. Dużym plusem jest to, że w tym przypadku możemy wnioskować o kredyt gotówkowy online.

Z poniższego materiału wideo dowiesz się na co zwrócić uwagę wybierając kredyt gotówkowy

Plusy i minusy kredytu bez zaświadczeń

Niewątpliwym plusem kredytu bez zaświadczeń jest minimum formalności. Możemy wnioskować mając przy sobie tylko dowód osobisty oraz deklarację dochodów. Szybka procedura wnioskowania sprawia, że możemy otrzymać pieniądze w bardzo krótkim czasie. Nie musimy się martwić czy mamy dużą zdolność kredytową.

Minusem kredytu na oświadczenie jest to, że bank nie udzieli go nam na dużą sumę. Im większa kwota kredytu tym instytucja finansowa ponosi większe ryzyko. A to będzie się już wiązało z dokładniejszym badaniem zdolności kredytowej.

Należy zwrócić uwagę, że jeżeli będziemy wnioskować do banku, to wówczas interesująca nas oferta kryje się pod nazwą: kredyt gotówkowy. Natomiast jeżeli chcemy wnioskować w firmie pożyczkowej to taki produkt najczęściej występuje pod nazwą: pożyczka gotówkowa.

undefined

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO