Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Japandi – feng shui i fuzja dwóch stylów z krańców świata

wtorek, 08 listopada 2022 07:02 / Autor: Krzysztof Kubalski
Japandi – feng shui i fuzja dwóch stylów z krańców świata
Japandi – feng shui i fuzja dwóch stylów z krańców świata
Krzysztof Kubalski
Krzysztof Kubalski

Nurt aranżacyjny zwany japandi to połączenie dwóch stylów dekorowania wnętrz – japońskiego wraz ze skandynawskim. Fuzja harmonii i komfortu, idącego w parze z przestrzennością i przytulnością to połączenie pożądane przez wiele osób – w końcu dom czy mieszkanie ma być ostoją, w której można poczuć się dobrze i spędzić przyjemny czas w samotności lub z bliskimi. Podkreślone zamiłowanie do natury połączone z betonową szarością tworzy niezapomniany klimat pomagający zaznać pożądanego relaksu. Japandi to feng shui i duńskie hygge, połączone ze sobą w doskonale uzupełniającą się jedność. W Polsce nurt ten dopiero zaczyna zbierać rzeszę fanów, jednak na obecny moment i tak jest ona spora. Co kryje się w japandi, czego nie ma nigdzie indziej? Dowiesz się w tym artykule.

 

Brak przytłoczenia – odpoczynek dla ciała i umysłu. Kwintesencja japandi

W dzisiejszych czasach ludzie stale biegną w wyścigu o szczęście i dobrobyt, zapominając tym samym o odpoczynku. Aranżacja japandi pozwala na znalezienie chwili na wzięcie głębokiego oddechu i zastanowienie się nad tym, czego naprawdę potrzebuje nasz umysł i ciało. Styl ten wyróżnia się stonowanymi barwami i przestronnością, tworząc razem przestrzeń, jakiej każdy człowiek potrzebuje. Charakterystyczne w tym stylu jest fuzja materiałów takich jak drewno oraz beton architektoniczny – doskonale łączą się ze sobą wizualnie i podkreślają zetknięcie się dwóch światów, natury i przemysłu. W japandi nie ma kombinowania – prostota stanowi klucz do sukcesu; w takim otoczeniu można śmiało wdrożyć zasady feng shui, w których każdy przedmiot ma swoje miejsce, a organizacja jest na najwyższym poziomie, tym samym dając umysłowi komfort. Japandi to oszczędność w każdym aspekcie – urządzenie pomieszczenia w tym stylu nie wymaga ogromnych nakładów pieniężnych. Nie chodzi tu bowiem o ukazanie bogactwa, a harmonii wnętrza w jakim spędza się większość czasu po pracy czy innych obowiązkach.

Beton architektoniczny jako główny materiał stosowany w japandi

To, co wyróżnia styl japońsko-skandynawski na tle reszty to wykorzystanie betonu jako podstaw do osiągnięcia harmonii. Choć początkowo betonowa szarość może wydawać się zimna i pozbawiona blasku, w rzeczywistości oznacza ona stateczność, która jednocześnie nie jest przytłaczająca. W połączeniu z brązowymi lub zielonymi dodatkami czyni wnętrze prawdziwie harmonijnym. Obecnie modne jest wykorzystanie lameli ściennych wykonanych z betonu architektonicznego; formą przypominają lamele bambusowe czy drewniane, jednak to, co szczególnie je wyróżnia to trwałość i możliwość wydzielenia dzięki nim przestrzeni do odpoczynku i pracy. VHCT przygotowało specjalną ofertę lameli ściennych z betonu architektonicznego, doskonale nadających się do wnętrz w stylu japandi. Pełna oferta producenta znajduje się na www.vhct.pl/beton-architektoniczny/lamele-scienne-betonowe/. Wysoka jakość produktu idzie w parze z atrakcyjną ceną, w efekcie dając możliwość zaprojektowania wnętrza wpisującego się w nowoczesny styl jakim jest japandi. Salon, łazienka, sypialnia... od Ciebie zależy to, gdzie stworzysz miejsce pełne harmonii i spokoju, w którym zaznasz relaksu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO