Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Jakie narzędzia znajdziemy w walizce elektryka?

wtorek, 12 października 2021 10:59 / Autor: Radio eM
Jakie narzędzia znajdziemy w walizce elektryka?
Jakie narzędzia znajdziemy w walizce elektryka?
Radio eM
Radio eM

Praca z prądem nie należy do najłatwiejszych. W związku z tym każdy elektryk korzysta z narzędzi zwiększających poziom bezpieczeństwa obsługi instalacji elektrycznych, maszyn czy urządzeń, które mogą znajdować się pod napięciem. Doskonałym przykładem takiego sprzętu są izolowane wkrętaki i różnorodne narzędzia do zdejmowania izolacji z kabli. W walizce elektryka znajdziemy również wielofunkcyjne mierniki elektryczne, próbniki napięcia czy materiały izolacyjne.

Podstawowe narzędzia do prac elektroinstalacyjnych

Sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy elektryka ma zadbać o jego bezpieczeństwo i zapewnić możliwość sprawnego przygotowania nowej, modernizacji istniejącej lub naprawy uszkodzonej instalacji elektrycznej. Ważnym elementem wyposażenia elektryka są zatem wszelkiego rodzaju izolowane narzędzia ręczne, które umożliwiają realizację prostych i bardziej zaawansowanych prac instalacyjnych. Doskonałym przykładem takiego sprzętu są narzędzia do zdejmowania izolacji z kabli, takie jak np. https://ingar.pl/produkty/narzedzia-reczne/narzedzia-do-zdejmowania-izolcji,2,237. To sprzęt znacząco przyspieszający pracę oraz dbający o wysoką jakość jej wykonania. Przy pomocy specjalistycznych narzędzi do ściągania osłonek z kabli można błyskawicznie pozbyć się powłoki izolacyjnej chroniącej metalowy rdzeń przewodu bez ryzyka jego przecięcia. Niezastąpionymi narzędziami w tego typu pracach są również wkrętaki izolowane umożliwiające bezpieczne rozkręcanie gniazdek elektrycznych, naprawę wtyczek czy innych elementów instalacji elektrycznych.

Specjalistyczne narzędzia dla elektryka

Poza wspomnianymi wcześniej izolowanymi wkrętakami i narzędziami do zdejmowania osłon z przewodów elektrycznych, w walizce profesjonalnego elektryka znajdziemy również sprzęt bardziej specjalistyczny, przeznaczony m.in. do sprawdzania napięcia i innych parametrów prądu elektrycznego, lutownicę do łączenia metalowych rdzeni kabli, z których usunięto zabezpieczającą je izolację czy różnego rodzaju materiały izolacyjne, przede wszystkim taśmy i termokurczliwe osłonki do zabezpieczania naprawianych kabli. Wielu elektryków zaopatruje się również w zaawansowane, automatyczne narzędzia do zdejmowania izolacji z kabli. To sprzęt wyraźnie droższy od standardowych szczypiec, ale znacząco przyspieszający pracę, minimalizujący ryzyko zerwania metalowego rdzenia przy zdejmowaniu osłonki.

W walizkach elektryków znaleźć możemy również wiele innych uniwersalnych narzędzi ręcznych, chociażby takich jak klucz nastawny, młotek, nóż do tapet, klucze imbusowe i wielu innych. Przydatnym sprzętem przy pracach wymagających dużej precyzji są także latarki, zwijane miarki oraz tradycyjne metrówki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO