Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Jak uzyskać kredyt dla firmy?

środa, 22 marca 2023 10:15 / Autor: Radio eM
Jak uzyskać kredyt dla firmy?
Jak uzyskać kredyt dla firmy?
Radio eM
Radio eM

Jeśli potrzebujesz środków finansowych, które wesprą Cię w prowadzeniu działalności gospodarczej, to powinieneś rozważyć zaciągnięcie kredytu na firmę. Ten produkt bankowy przydzielany jest na innych zasadach niż kredyt gotówkowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie dokładnie zasady trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt firmowy, to zapoznaj się z poniższą treścią.

Kredyt firmowy - charakterystyka

Kredyt firmowy to produkt bankowy skierowany konkretnie do właścicieli firm. Aby go otrzymać, trzeba posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą, najlepiej działającą na rynku od dłuższego czasu. Banki zazwyczaj niechętnie przyznają kredyty firmowe nowym przedsiębiorstwom.

Wśród kredytów dla firm wyróżnia się m.in. kredyty inwestycyjne i obrotowe. Finansowania te najczęściej są przyznawane na bardzo atrakcyjnych warunkach. Kredytobiorcy prowadzący działalność zwykle mogą liczyć na dłuższy okres spłaty niż osoby prywatne zaciągające np. kredyt gotówkowy.

Jak uzyskać kredyt dla firmy?

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać kredyt firmowy? Przede wszystkim trzeba mieć zarejestrowaną działalność. Jest to warunek konieczny! Ponadto ważne jest posiadanie zdolności kredytowej, pozytywnej historii bankowej i zabezpieczenia finansowego. W przypadku ubiegania się o kredyt firmowy dla spółki z o.o., musisz również uzyskać zgodę każdego z członków.

Pamiętaj, że banki najchętniej udzielają finansowanie firmom działającym na rynku minimum 1-2 lata. Nie oznacza to jednak, że jeśli Twoje przedsiębiorstwo funkcjonuje krócej niż rok, to nie masz szans na otrzymanie kredytu. Jednak w tym przypadku bank może zażądać przedstawienia biznesplanu.

Jakie dokumenty przygotować ubiegając się o kredyt dla firmy?

Jeśli chcesz uzyskać kredyt firmowy, to potrzebujesz zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej i nadaniu numeru REGON oraz potwierdzenie nadania numeru identyfikacji podatkowej NIP. Niezbędne jest również przedłożenie zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS i Urzędzie Skarbowym. Instytucja udzielająca kredyt może wymagać od Ciebie także przedstawienia opinii banków dotyczących spłaty aktualnych zobowiązań oraz dokumentacji dotyczącej przychodów i rozchodów.

Jeśli starasz się o kredyt firmowy dla spółki, musisz dodatkowo dołączyć do dokumentów zaświadczenie KRS, umowę spółki ze wszelkimi załącznikami i aneksami oraz statut spółki.

Kredyt firmowy - na co można przeznaczyć?

Na co można przeznaczyć kredyt firmowy? Wszystko zależy od tego, jaki typ kredytu wybrałeś. Wyróżnia się:

kredyt firmowy obrotowy - udzielany na bieżące wydatki przedsiębiorstwa. Możesz przeznaczyć go np. na zakup surowców potrzebnych do prowadzenia działalności, wypłaty dla swoich pracowników czy zapłatę za wynajem lokalu. Kredyt firmowy inwestycyjny - jak sama nazwa wskazuje, jest on przeznaczony na realizację wybranych inwestycji, np. zakup nieruchomości, budowę magazynów czy modernizację używanych maszyn. Kredyt odnawialny na rachunku firmowym - pomaga zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami utraty płynności finansowej. Kredyt firmowy hipoteczny - dedykowany jest przedsiębiorstwom, które działają na rynku dłuższy czas, zwykle wymagany jest minimum 1 rok. W przypadku tego kredytu właściciel firmy musi posiadać wkład własny.

Jak uzyskać kredyt dla firmy na atrakcyjnych warunkach?

Masz problem ze znalezieniem kredytu firmowego na atrakcyjnych warunkach? Nie martw się! Odwiedź stronę: https://www.kancelariakredytowa.biz/ i zapoznaj się z ofertą specjalistów z Kancelarii Kredytowej. Profesjonaliści z tego przedsiębiorstwa porównają dla Ciebie oferty różnych banków i wskażą najatrakcyjniejszą. Decydując się na współpracę z nimi, możesz liczyć zarówno na profesjonalne doradztwo, jak i pośrednictwo. Pomogą Ci oni znaleźć najlepszy kredyt firmowy, a także zajmą się formalnościami. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów. A jeśli chcesz poznać dokładne informacje na temat współpracy z Kancelarią Kredytową, wejdź na stronę: https://www.kancelariakredytowa.biz/kredyty-dla-firm-kielce/ i dowiedz się, jak uzyskać kredyt firmowy w Kielcach z pomocą specjalistów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO