Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Jak działają separatory ścieków i jakie korzyści przynoszą?

wtorek, 28 lutego 2023 10:48 / Autor: Radio eM
Jak działają separatory ścieków i jakie korzyści przynoszą?
Jak działają separatory ścieków i jakie korzyści przynoszą?
Radio eM
Radio eM

Substancje ropopochodne, takie jak oleje, benzyny czy smary stanowią poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia takiego problemu, należy stosować separatory węglowodorów. Są to specjalne urządzenia oddzielające substancje ropopochodne i zawiesiny mineralne, zanim woda trafi do zbiorników lub ścieków. Dzięki temu zmniejszamy szansę na zatrucie środowiska.

Czym są separatory ścieków i jaką pełnią funkcję? – separator Instalgrunt

Separatory to proste w budowie i skuteczne w działaniu urządzenia pozwalające na oczyszczanie wód opadowych i ścieków przemysłowych z różnego rodzaju zanieczyszczeń, z którymi nie radzą sobie filtry oczyszczalni ścieków, także tych przydomowych, ekologicznych. Do takich substancji możemy zaliczyć różnego rodzaju oleje, benzyny, tłuszcze czy skrobię. Separatory znajdują więc zastosowanie na terenach utwardzonych, takich jak drogi i parkingi, kiedy wraz z deszczem wydzieliny z samochodów dostają się do kanalizacji. Bardzo przydatne są również w myjniach samochodowych, stacjach benzynowych, restauracjach czy zakładach przetwórstwa spożywczego.

Istnieją różne rodzaje separatorów, choć ich misja jest w gruncie rzeczy taka sama. Separator Instalgrunt to świetne rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Działają zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub ziemi. Warto więc zainwestować w separatory Instalgrunt, szczególnie gdy mamy problemy z substancjami, które utylizujemy poprzez odprowadzanie ich razem ze ściekami.

Separatory Instalgrunt – sposób działania separatorów węglowodorowych

Separatory Instalgrunt to urządzenia, których celem działania jest oddzielanie i magazynowanie cieczy lekkich o gęstości mniejszej niż 0,95 g/cm3. Separatory wykorzystują różnicę gęstości węglowodorów względem wody. Węglowodory zbierają się na powierzchni zanieczyszczeń, zwiększają objętość, tworząc zawiesinę, które jest następnie usuwana. W zależności od wielkości zlewni i rodzaju obiektu wykorzystywane są różne metody (sedymentacja, flotacja lub koalescencja).

Rodzaj separatora Instalgrunt dopasowywany jest do aktualnych potrzeb klienta. Zależy do przede wszystkim od rodzaju substancji, która najczęściej będzie separowana, a także innych czynników, takich jak miejsce i sposób utylizacji ścieków.

Instalgrunt – producent przydomowych oczyszczalni ścieków

Szukając skutecznego rozwiązania na oczyszczanie bądź odprowadzanie ścieków, warto skłonić się ku renomowanym producentów tego typu asortymentu. Instalgrunt producent przydomowych oczyszczalni ścieków to prężnie rozwijająca się firma, gwarantująca najwyższą jakość produktów i usług. W ofercie obejmuje m.in. wznoszenie przydomowego szamba, ekologicznych oczyszczalni ścieków czy montaż separatorów. Producent dokłada wszelkich starań, by separatory Instalgrunt były jak najbardziej wydajne oraz skuteczne. Dodatkowo firma zajmuje się kompleksową obsługą i montażem nabytego sprzętu.

Separatory to idealny sposób na dbanie o środowisko i separację trudnych do rozłożenia substancji.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO