Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Gdzie warto wynająć magazyn?

czwartek, 26 maja 2022 12:16 / Autor: Radio eM
Gdzie warto wynająć magazyn?
Gdzie warto wynająć magazyn?
Radio eM
Radio eM

Większość drobnych przedsiębiorców skupiających się na obsłudze rynku lokalnego ściśle wiąże się z konkretną lokalizacją. W przypadku firm produkcyjnych i handlowych, zwłaszcza działających na rynku e-commerce, atrakcyjne położenie hali magazynowej ma jednak dużo większe znaczenie niż w handlu lokalnym. To właśnie dlatego wynajem magazynów w pobliżu dużych ośrodków miejskich jest trudniejszy niż w miastach peryferyjnych, oddalonych od dróg szybkiego ruchu.

Magazyny w największych ośrodkach gospodarczych kraju

W Polsce możemy wskazać na pięć ośrodków, w których zlokalizowanych jest większość nowych magazynów na wynajem. To obiekty położone w Warszawie i jej bezpośrednim sąsiedztwie, na Górnym Śląsku i w Polsce Centralnej (okolice Łodzi), a także w Poznaniu i we Wrocławiu. W ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem inwestorów cieszy się również Pomorze, zwłaszcza Trójmiasto i Szczecin oraz Polska Wschodnia, w szczególności okolice Lublina i Rzeszowa. Nie można zapomnieć także o Krakowie. Wynajem magazynów zlokalizowanych w pobliżu dużych ośrodków gospodarczych jest korzystny nie tylko ze względu na łatwiejszy dostęp do lokalnego rynku i pracowników, ale także z uwagi na ich dobre skomunikowanie z innymi regionami. To bardzo ważne dla firm kurierskich i dużych przedsiębiorstw handlowych, zwłaszcza działających w branży e-commerce, gdzie szybkość i płynność dostaw ma szczególne znaczenie dla powodzenia biznesu.

Magazyny w ośrodkach peryferyjnych

Przedsiębiorcy, którzy nie są przywiązani do konkretnej lokalizacji, mogą spróbować poszukać oszczędności, wynajmując magazyn położony w większej odległości od głównych arterii komunikacyjnych kraju. Dobrze rokującymi na przyszłość lokalizacjami dla działalności produkcyjnej lub handlowej jest cały pas Pomorza, zwłaszcza okolice Trójmiasta oraz Polska Wschodnia, gdzie wynajem magazynów jest wciąż wyraźnie tańszy niż na Górnym Śląsku czy w okolicach Warszawy. Dzięki systematycznie rozbudowywanej sieci dróg szybkiego ruchu skomunikowanie mniejszych ośrodków miejskich z resztą kraju stale się poprawia, co bez wątpienia zwiększa atrakcyjność takich lokalizacji.

Szukając magazynu na wynajem, szczególną uwagę należy zwrócić nie tyle na jego konkretną lokalizację, ile na jej połączenie z krajową siecią dróg szybkiego ruchu. Ważny jest oczywiście rozmiar konkretnego obiektu, jego przystosowanie do potrzeb przedsiębiorcy oraz standard wyposażenia. Cena ma tak naprawdę znaczenie drugorzędne. Najważniejsze, aby wynajęty obiekt dawał możliwość rozwijania biznesu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO