Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

"Charaktery" zadebiutują na niemieckim rynku

poniedziałek, 12 lutego 2018 15:13 / Autor: Piotr Wójcik
"Charaktery" zadebiutują na niemieckim rynku
"Charaktery" zadebiutują na niemieckim rynku
Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Kieleckie Wydawnictwo Charaktery wydaje nowe czasopismo na niemieckojęzyczny rynek. Kwartalnik "Psychologie und Leben. Das Internationale Psychologie-Magazin" ukaże się 14 lutego 2018 roku w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Międzynarodowa redakcja pisma ma siedzibę w Kielcach, a jego skład będzie wykonywany przez własne studio graficzne Wydawnictwa Charaktery. Za druk czasopisma odpowiada drukarnia Quad w Wyszkowie.

– Rynek niemiecki jest największym rynkiem czytelników prasy w Europie. Projekt był przygotowywany od półtora roku wraz z partnerem niemieckim – firmą dystrybucyjną. Prowadziliśmy badania i obserwacje niemieckiego rynku czasopism, ze szczególnym uwzględnieniem rynku wydawnictw psychologicznych. Za wejściem na ten rynek przemawiają przykłady angielskojęzycznych pism, których niemieckie wersje z powodzeniem utrzymują się na niemieckim rynku – uzasadnia Bogdan Białek, prezes kieleckiego Wydawnictwa Charaktery, redaktor naczelny ukazujących się od 1997 roku „Charakterów" oraz "Psychologie und Leben".

Jak komentuje dla portalu branżowego Press.pl  Zbigniew Napierała, przewodniczący rady nadzorczej Edipresse Polska, jest to historyczny moment, bo to polski wydawca wchodzi na zagraniczne i rozwinięte rynki wydawnicze, a nie odwrotnie. – Za ten eksperyment należy trzymać kciuki, bo porównałbym go z wejściem na K2. Rynki niemiecki, austriacki i szwajcarski są bardzo silnie rozwinięte. Jest na nich gigantyczna konkurencja. Z drugiej strony, polski magazyn "Charaktery" jest bardzo dobrze redagowany, są w nim teksty na wysokim poziomie, więc można się spodziewać, że wydawca z równie dobrym magazynem znajdzie swoją niszę w tych trzech krajach – mówi Napierała.

W niemieckojęzycznym wydaniu znajdzie się blisko 20 artykułów i rozmów poświęconych m.in. źródłom szczęścia, budowaniu trwałych relacji, sposobom na zachowanie optymizmu. Ich autorami są specjaliści, m.in. Philip Zimbardo (USA), Roy Baumeister (Australia), Tobias Esch (Niemcy), Katarzyna Schier (Polska), Gustav Kuhn (Anglia), Martin Nye (Włochy), Timothy Pychyl (Kanada). Wydawca także w kolejnych numerach zamierza współpracować z psychologami pracującymi na różnych kontynentach, prezentować badania i eksperymenty psychologiczne prowadzone w różnych częściach świata.

Magazyn ukaże się w nakładzie 36 000 egz. Liczy 100 stron.

Źródło: Charaktery, sp. z o.o.

Oprac.: Piotr Wójcik

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO