Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

BIZNES

Bankowość spółdzielcza tematem konferencji

wtorek, 26 września 2017 17:28 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Bankowość spółdzielcza tematem konferencji
Bankowość spółdzielcza tematem konferencji
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

„Myśl ekonomiczna, spółdzielczość, bankowość, samorządność” to temat konferencji naukowej, która odbyła się w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wydarzenie zorganizowano z okazji 115-lecia Banku Spółdzielczego  oraz 65-lecia Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Kielcach.

 

Bank Spółdzielczy w Kielcach należy do grona największych banków spółdzielczych w Polsce. W tym roku obchodzi on 115- lecie swojego istnienia. – Taka rocznica zdarza się rzadko.  Niewiele firm na rynku ma tak długoletnią, nieprzerwaną działalność. Jubileusz ten jest więc okazją do świętowania ale też powodem do refleksji nad przebytą drogą a także wyzwaniami jakie są przed nami. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że należy  systematycznie rozwijać swoją działalność i podnosić ją na wyższy poziom, tak, by utrzymać dotychczasowych klientów i pozyskiwać nowych – mówił Stanisław Matejkiewicz, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Kielcach.

Swój jubileusz obchodzi także kielecki oddział Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Prezes stowarzyszenia – Andrzej Szplit podkreśla, że głównym celem działalności PTE jest edukacja i popularyzacja wiedzy ekonomicznej. - Naszym największym i najukochańszym produktem jest Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej. Dochowaliśmy się już wielu laureatów i to nas bardzo cieszy – mówił.

Świętowanie było także okazją do  dyskusji na temat  roli bankowości spółdzielczej i nauk ekonomicznych.

Podczas konferencji osobom zasłużonym dla rozwoju bankowości spółdzielczej. wręczono odznaczenia. W wydarzeniu wzięli udział bankowcy i ekonomiści z całej Polski, a także władze Kielc i regionu.

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO