Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosc

SPORT

Zator po Śląsku: Szanujemy ten punkt

niedziela, 10 grudnia 2023 09:00 / Autor: Piotr Okła
Zator po Śląsku: Szanujemy ten punkt
Fot. Piotr Michalec
Zator po Śląsku: Szanujemy ten punkt
Fot. Piotr Michalec
Piotr Okła
Piotr Okła

W spotkaniu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Korona Kielce bezbramkowo zremisowała ze Śląskiem Wrocław. – Był to bardzo ciężki mecz. Na końcu 0:0 i punkt na wyjeździe z liderem, szanujemy ten punkt – powiedział po meczu Dominick Zator, obrońca „żółto-czerwonych”.

Zdaniem reprezentanta Kanady, wpływ na obraz meczu miała środowa, pucharowa potyczka z Legią Warszawa.

– Czuliśmy te 120 minut rozegranych w środku tygodnia. Bardzo dobrze, że walczyliśmy do końca. Pomogły nam dziś zmiany, zawodnicy, którzy weszli na boisko, wsparli nas w zdobyciu tego punktu – analizował.

Korona przez większą część gry była równorzędnym przeciwnikiem dla liderującej ekipy trenera Jacka Magiery.

– Zabrakło nam trochę siły. Myślę, że dobrze broniliśmy, tylko musimy popracować nad kreowaniem sytuacji bramkowychi. Lepiej zachowywać się w akcjach ofensywnych czy stałych fragmentach gry. Punkt na wyjeździe jest dobrym wynikiem – podkreślał 29-latek.

W grze kielczan zawodziło dochodzenie do sytuacji strzeleckich. 

– To odpowiedź na pytanie, dlaczego Śląsk jest liderem. Bardzo trudno zdobyć przeciwko nim bramkę. Dla nas głównym celem było czyste konto i to zrealizowaliśmy. Jest to bardzo ważne. Teraz mamy tydzień na poprawienie się w akcjach ofensywnych – dodał Dominick Zator.

Kieleccy defensorzy zatrzymali Erika Expósito, który pewnym krokiem zmierza po tytuł króla strzelców PKO BP Ekstraklasy (zdobył 13 goli w 18 spotkaniach).

– Wiedzieliśmy, jak dobrze gra w tym sezonie i musieliśmy przeciwko niemu mocno popracować. Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrze, dzięki czemu go zatrzymaliśmy – wskazał.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO