Z ambicjami, ale bez wyniku. Korona na pierwsze punkty musi poczekać

niedziela, 28 lipca 2024 22:00 / Autor: Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W drugiej kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała u siebie z Legią Warszawa 0:1 (0:0).

Najciekawsze akcje:

I Połowa

15. minuta: z prawej strony dośrodkował Kapustka, Vinagre zgrał na piąty metr, gdzie strzał, który wydawał się formalnością, oddał Kramer. Jednak fenomenalnie na linii interweniował nogą Dziekoński.

26. minuta: Długosz przechwycił piłkę przed polem karnym Legii. Sklepka z Dalmau i strzał Hiszpana wylądował na poprzeczce.

33. minuta: Fornalczyk, a następnie Remacle spróbowali dryblingu. Piłka trafiła do Dalmau, ale oddanie dobrego strzału napastnikowi uniemożliwił Ziółkowski.

35. minuta: strzał Fornalczyka z dystansu, lecz „liść opadł” znacznie obok słupka bramki strzeżonej przez Tobiasza.

39. minuta: Gual podciął piłkę na Pięczkiem i sam na sam wyszedł Wszołek. Jednak były reprezentant Polski uderzył nieczysto i piłka minęła bramkę.

II Połowa

50. minuta: Wszołek wrzucił w pole karne, a walkę o pozycję z Malarczykiem wygrał Kramer. Strzał napastnika minął bramkę strzeżoną przez Dziekońskiego.

52. minuta: kapitalne podanie z głębi pola Remacla do Matuszewskiego. Dośrodkowanie wahadłowego do Długosza wybił Ziółkowski.

70. minuta: Remacle dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a walkę w powietrzu wygrał Malarczyk. Jednak strzały Koroniarzy wyblokowali Wojskowi.

74. minuta: Vinagre dograł piłkę z lewej strony, a tę z powietrza uderzył Luquinhas. Dziekoński był bez szans i było 0:1.

79. minuta: Pięczek wpadł w pole karne i zagrał piłkę, którą ręką zablokował Celhaka. Sędzia Arys zdecydowanie wskazał na jedenastkę. Niestety po analizie VAR okazało się, że zawodnik Korony był na spalonym.

86. minuta: Gual zatańczył z Malarczykiem, a jego uderzenie zablokował Pięczek. Piłka trafiła pod nogi Chodyny, którego strzał niemalże otarł się o słupek.

Korona Kielce – Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramka: Luquinhas 74’

Korona: Dziekoński – Zwoźny, Trojak, Malarczyk, Pięczek (Bąk 89’), Matuszewski – Długosz (Błanik 64’), Remacle (Nuno 75’), Hofmeister, Fornalczyk (Nagamtasu 64’) – Dalmau (Szykawka 75’)

Legia: Tobiasz – Pankov, Ziółkowski, Kapaudi – Wszołek (Chodyna 59’), Kapustka, Goncalves (Celhaka 59’), Vinagre (Kun 76’) – Luquinhas (Strzałek 81’), Gual – Kramer (Pekhart 59’)

Żółte kartki: Trojak 22’, Fornalczyk 42’ – Goncalves 34’, Wszołek 42’, Ziółkowski 60’

Sędzia: Karol Arys

Widzów: 14 289