Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Wypożyczeni z Korony. Przełamanie Jakuba Górskiego

środa, 15 listopada 2023 18:35 / Autor: Piotr Okła
Wypożyczeni z Korony. Przełamanie Jakuba Górskiego
Fot. FB/Stal Stalowa Wola PSA
Wypożyczeni z Korony. Przełamanie Jakuba Górskiego
Fot. FB/Stal Stalowa Wola PSA
Piotr Okła
Piotr Okła

Trwająca przerwa reprezentacyjna jest dobrym momentem na sprawdzenie tego, jak radzą sobie zawodnicy wypożyczeni z Korony Kielce. W sumie na kontraktach czasowych w innych klubach przebywa ośmiu graczy „żółto-czerwonych”.

W drugiej lidze gra pięciu zawodników.

Dwóch kielczan jest wypożyczonych do Wisły Grupy Azoty Puławy. Obrońca Radosław Seweryś wystąpił na boisku sześciokrotnie, asystując przy jednej bramce. Pomocnik Janusz Nojszewski zagrał natomiast w 13 meczach, w których zanotował dwa ostatnie podania. 

Piętnaście meczów w barwach Raduni Stężyca rozegrał natomiast Hubert Zwoźny. Prawy obrońca zanotował w tym czasie asystę, zobaczył trzy żółte oraz jedną czerwoną kartkę.

W Stomilu Olsztyn występuje stoper Igor Kośmicki. 20-latek pojawiał się na boisku w czternastu ligowych potyczkach, w których został napomniany pięcioma żółtymi oraz jedną czerwoną kartką.

Najpóźniej wypożyczonym zawodnikiem „żółto-czerwonych” był Jakub Górski. 21-latek zagrał w czternastu spotkaniach Stali Stalowa Wola. Ma na swoim koncie bramkę w wygranym 2:0 starciu z Olimpią Grudziądz. W ostatni weekend został ukarany czerwoną kartką w przegranym 0:4 meczu z Zagłębiem II Lubin.

Na czwartym szczeblu rozgrywkowym cenne doświadczenie zbierają Jakub Osobiński oraz Adrian Bielka. 

Popularny „Osa” w drużynie Podhala Nowy Targ zagrał w jedenastu spotkaniach zachowując w nich trzy czyste konta. 20-letni pomocnik rozegrał dla Avii Świdnik siedem ligowych spotkań, zdobywając jedną bramkę.

Do maltańskiej Birkirkary FC wypożyczony jest natomiast Marceli Zapytowski. Bramkarz rozegrał siedem ligowych starć, a w trzech z nich jego zespół nie stracił bramki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO