Wymęczone zwycięstwo Vive

środa, 09 grudnia 2015 20:00 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce stoczyli bardzo wyrównany bój w wyjazdowym spotkaniu 15. kolejki PGNiG Superligi z SPR Chrobrym Głogów. Mistrzowie Polski pokonali gospodarzy tylko jedną bramką 30:31.

Vive w Głogowie zagrało bez Urosa Zormana, Denisa Bunticia i Sławomira Szmala. Po raz kolejny szanse występu otrzymali młodzi zawodnicy: Branko Vujović, Krzysztof Markowski i Jakub Bulski.

Mecz od mocnego akcentu rozpoczęli głogowianie, którzy prowadzili na początku 4:1. Później żółto-biało-niebiescy zniwelowali stratę, ale nie mogli wypracować sobie przewagi nad ambitnie grającą drużyną gospodarzy i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:16.

W drugiej połowie wynik ciągle oscylował w granicach remisu. Dopiero w ostatnich minutach podopieczni Tałanta Dujszebajewa wypracowali dwubramkową przewagę, która pozwoliła im kontrolować spotkanie, które ostatecznie zakończyło się skromnym, jednobramkowym zwycięstwem Vive 30:31.

Vive z 29 punktami na koncie zajmuje  pierwsze miejsce po 15. kolejkach PGNiG Superligi.

Żółto-biało-niebiescy w  sobotę 0 17 w Hali Legionów rozegrają ostatni mecz w tym roku kalendarzowym, ich rywalem będzie drużyna Pogoni Szczecin.

SPR Chrobry Głogów - Vive Tauron Kielce 30:31 (16:16)

VTK: Sego, Markowski - Vujović 1, Jurecki 3, Reichmann 3, Chrapkowski 1, Aginagalde 2, Bielecki 10, Jachlewski 3, Strlek 2, Lijewski 3, Cupić 3, Kus, Bulski