„W lidze będziemy widzieć walczącą Koronę”

niedziela, 07 lipca 2024 14:37 / Autor: Michał Gajos

Korona Kielce udanie zakończyła czwarty sparing w okresie przygotowawczym przed sezonem 24/25. Koroniarze pokonali aż 6:1 Górnika Łęczna. W drugiej połowie kapitanem zespołu był Dawid Błanik, który mógł być zadowolony z ofensywnej postawy swojego zespołu.

– Mam nadzieję, że tak również będzie w lidze. Fajnie, że kibice mogli przyjść na mecze sparingowe, żeby zobaczyć, jak to wygląda. Uważam, że zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Wynik zresztą to pokazuje. Pojawiło się natomiast kilka błędów, które musimy poprawić i popracować nad nimi. Będzie tylko lepiej – przyznał skrzydłowy.

Po zmianie stron w ciągu 60 minut (drużyny rozegrały dwie połowy po godzinę) kielczanie nie stracili także gola. Między słupkami stał wtedy Rafał Mamla. – Wydaje mi się, że w drugiej połowie nam wszystko wychodziło. W pierwszej części, a dokładnie w jej początkowych fragmentach, było gorzej, ale potem konstruowaliśmy sobie więcej sytuacji. Ogólnie pozytywnie oceniłbym ten sparing – powiedział młody golkiper.

Przed Koroniarzami teraz dwa tygodnie pracy w przygotowaniach do startu ligi. Jak zapowiedział Kamil Kuzera, najtrudniejszy okres jest już za jego podopiecznymi. – Za dwa tygodnie rozpoczyna się liga, zmęczenie się nawarstwia, ale wszystko przyjdzie z czasem – dodał Mamla.

Zawodnicy zgodnie zapowiedzieli, że w przyszłym sezonie kibice będą mogli liczyć na waleczny i nieustannie walczący zespół na boiskach piłkarskiej elity. Pierwszy test wiarygodności już 20 lipca w Szczecinie.