Vive Tauron w półfinale

wtorek, 22 marca 2016 20:35 / Autor: Piotr Natkaniec

Vive Tauron Kielce w mocno eksperymentalnym składzie awansowało do półfinału Mistrzostw Polski. Kielczanie pokonali na własnym terenie Zagłębie Lubin 34:24.

Trener Tałant Dujszebajew dał odpocząć pięciu podstawowym zawodnikom: Karolowi Bieleckiemu, Denisowi Bunticiowi, Mariuszowi Jurkiewiczowi, Mateuszowi Jachlewskiemu i Manuelowi Strlekowi. W tej sytuacji w składzie pojawili się młodzi szczypiorniści kieleckiego zespołu: Filip Fąfara, Branko Vujović czy Bartłomiej Bis. Zawodnicy Vive Tauronu już na samym początku odskoczyli rywalom i po 10. minutach wygrywali 7:2. Do przerwy prowadzili już 19:11, a ostatecznie wygrali 34:24.

Vive Tauron Kielce - Zagłębie Lubin 34:24 (19:11)

Vive Tauron Kielce: Sego, Szmal - Reichmann 7 (3), Cupić 5 (2), Bis 3, Jurecki 3, Paczkowski 3, Vujović 3, Lijewski 2, Aginagalde 2, Kus 2, Chrapkowski 2, Fąfara 1, Zorman 1.

Kary: 8 minut.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Gumiński 4 (2), Czuwara 3, Bartczak 3, Dżono 3, Przysiek 2, Stankiewicz 2, Krieger 2, Szymyślik 2, Wolski 1, Rosiek 1, Pietruszko 1, Gudz, Kużdeba, Macharashvili.

Kary: 10 minut.