Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Transferowe 2 za 1. Odchodzi Tournat, przychodzi Maqueda i Monar

środa, 29 maja 2024 14:09 / Autor: Michał Gajos
Transferowe 2 za 1. Odchodzi Tournat, przychodzi Maqueda i Monar
Transferowe 2 za 1. Odchodzi Tournat, przychodzi Maqueda i Monar
Michał Gajos
Michał Gajos

Trzy ruchy kadrowe w Industrii Kielce. To jest intensywny dzień w gabinetach wicemistrzów Polski. Z klubem pożegnał się Nicolas Tournat, a przywitali się Jorge Maqueda i Theo Monar. Komplet transferowych transakcji dotyczył umowy na linii Kielce-Nantes.

Francuzki obrotowy rozstaje się z kielczanami po czterech latach, gdy zmienił rodzime HBC Nantes na Żółto-Biało-Niebieskich. Po dwóch finałach Ligi Mistrzów, trzech mistrzostwach Polski oraz Pucharze Polski wraca do klubu z zachodniej części kraju.

W jego miejsce kielczanie pozyskali 22-letniego Theo Monara, a w zasadzie sfinalizowali wymianę, wszak młody kołowy przejdzie podobną drogę co jego starszy rodak. W minionej kampanii Monar trafił do siatki 34 razy, a w lidze francuskiej dołożył 98.

– To perspektywiczny zawodnik, który puka już do reprezentacji Francji. Również gra w ofensywie i defensywie, a to daje więcej wariantów sztabowi szkoleniowemu. Wierzę, że pod okiem trenera Talanta Dujshebaeva oraz we współpracy z Artsemem Karalekiem będzie się znakomicie rozwijał – mówi dyrektor sportowy Michał Jurecki dla strony kielcehandball.

Wicemistrzowie Polski ogłosili także sprowadzenie innego gracza Nantes, doświadczonego Hiszpana Jorge Maquedy. – Poszukiwania odpowiedniego gracza na prawe rozegranie było priorytetem klubu. Jorge Maqueda to bardzo dobry zawodnik, z doświadczeniem na najwyższym poziomie. Jego atuty to gra zarówno w ataku, jak i obronie. Zwłaszcza w defensywie cechuje go charyzma i zaangażowanie. System taktyczny preferowany przez nasz zespół nie jest mu obcy – mówi dyrektor sportowy KS Iskry Kielce.

Hiszpan ma na swoim koncie m.in.: brązowy medal mistrzostw świata z 2011 roku oraz złoty medal mistrzostw świata z 2013 roku z narodową reprezentacją.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO