Thriller w Krakowie. Akademicy przegrywają po dramatycznej końcówce

niedziela, 06 października 2024 19:35 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Koszykarze UJK Kielce przegrali 70:73 z TS Wisłą Kraków w drugiej kolejce 2. Ligi Mężczyzn. O zwycięstwie rywali zdecydowała ostatnia akcja meczu.

Akademicy do Krakowa udawali się po przegranej z faworytem rozgrywek – BS Polonią Bytom. Początek meczu dawał powody do optymizmu. Kielczanie zyskali kilkupunktową przewagę, którą oddali dopiero w końcówce tej części gry, zakończonej remisem 22:22. Druga kwarta to niemoc punktowa ze strony obu ekip. Dopiero w czwartej minucie do kosza trafili podopieczni Rafała Gila. Wynik 37:37 na koniec pierwszej połowy odzwierciedlał grę na boisku.

Podobny przebieg miała trzecia kwarta, której rezultatem była drobna – trzypunktowa przewaga krakowian. W kolejne części gry prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Po kilku minutach wygrywali Akademicy, następnie wyrównali Wiślacy, aby potem wyjść na prowadzenie. Emocje towarzyszyły zawodnikom i kibicom do ostatnich chwil. Gospodarze prowadzili trzema punktami. Na sekundę przed końcem rzut za trzy oddał Adam Strojek. Niestety, okazał się niecelny. Spotkanie zakończyło się przegraną UJK Kielce 70:73.

Punkty dla UJK Kielce: Wojciech Pisarczyk – 29; Dominik Wesołek, Jakub Lewandowski – 11; Oskar Lesisz – 7; Maciej Flisiak – 6; Adam Strojek, Sebastian Kania, Norbert Cygan – 2.