Świętokrzyskie ręczną stoi! Sukces kieleckich AZS-ów na Mistrzostwach Polski

niedziela, 01 maja 2016 18:28 / Autor: Agata Wolak
Agata Wolak
Agata Wolak

Drużyna Politechniki Świętokrzyskiej wywalczyła pierwsze miejsce podczas rozgrywanego w Kielcach turnieju półfinałowego strefy C Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. Trzecie miejsce zajął zespół AZS UJK. W ten sposób obydwie kieleckie ekipy awansowały do finału rozgrywek, które odbędą się w dniach 26-29 maja w Katowicach.

W spotkaniu finałowym Politechnika Świętokrzyska pokonała AZS AGH Kraków 31:29, natomiast Ekipa AZS UJK wygrała po dogrywce z Uniwersytetem Rzeszowskim - 33:27.

Strefa C to uczelnie z województw świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego.

Zawodnicy Politechniki Świętokrzyskiej jeszcze przed rozpoczęciem turnieju należeli do grona faworytów. Gospodarze imprezy dwa lata temu w Lublinie wygrali podobny turniej. Od kilku lat stale znajdują się w ścisłej krajowej czołówce. Doskonale radzą sobie także w rozgrywkach II ligi. Akademicy są w nich wiceliderem i cały czas liczą się w walce o awans do I ligi.

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej rozgrywano od 28 kwietnia do 1 maja w dwóch kieleckich halach sportowych - w nowej Hali Sportowej na kieleckiej Dąbrowie oraz w Hali Politechniki Świętokrzyskiej przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego .

Patronat honorowy nad imprezą objęli m.in. Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski oraz Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej Grzegorz Budziosz.