Rekordowe PGE VIVE gromi Chrobrego

wtorek, 21 listopada 2017 19:53 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści PGE VIVE w meczu 11. kolejki PGNiG Superligi bez najmniejszych problemów pokonali Chrobrego Głogów 46:23.

Kielczanie błyskawicznie zbudowali znaczną przewagę. W pierwszych minutach kilka piłek odbił Sławomir Szmal, a kontry skutecznie na bramki zamieniali Manuel Strlekl i spółka. Po drugiej stronie prym w zdobywaniu goli wiódł były zawodnik kieleckiej drużyny - Kamil Sadowski, który w pierwszych trzydziestu minutach zanotował sześć trafień.

Dobre wejście zanotował Bartłomiej Bis. Młody kołowy PGE VIVE rzucił cztery bramki, notując stuprocentową skuteczność. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa na przerwę schodzili przy prowadzeniu 21:11.

Od początku drugiej połowy miejsce między słupkami kieleckiej bramki zajął Miłosz Wałach. Niespełna szesnastoletni golkiper zanotował kilka udanych interwencji. Jego starsi koledzy konsekwentnie grali mocno w obronie i bardzo rzadko mylili się w ataku. Już na dziesięć minut przed końcem po golu  Deana Bombaca pękła bariera czterdziestu bramek.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 46:23. Było to najwyższe zwycięstwo mistrzów Polski w tym sezonie, z największą liczbą zdobytych bramek.

PGE VIVE Kielce - Chrobry Głogów 46:23 (21:11)

PGE VIVE: Szmal, Wałach - Jurecki 7, Bis 4, Dujszebajew 3, Kus 4, Aginagalde 3, Bielecki 6, Jachlewski 3, Strlekl 5, Janc 1, Lijewski 3, Zorman 1, Bombac 2, Djukić 5.