Reichmann gra dalej. Zorman odpada

środa, 20 stycznia 2016 19:02 / Autor: Damian Wysocki

Reprezentacja Niemiec z Tobiasem Reichmannem w składzie awansowała do głównej fazy EHF Euro 2016. Nasi zachodni sąsiedzi w ostatniej kolejce spotkań w grupie C pokonali 25:21 Słowenię, która pożegnała się z polskim turniejem.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Słoweńcy, którzy po 10. minutach prowadzili 5:2. W ciągu kolejnych trzystu sekund Niemcom dzięki bardzo dobrej grze udało się odrobić straty i wyjść na prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie nasi zachodni sąsiedzi sukcesywnie powiększali swoją przewagę i pomimo zrywu Słoweńców w ostatnich minutach spotkania wygrali 25:21.

W meczu zagrało dwóch zawodników Vive Tauronu Kielce. Tobias Reichmann po raz kolejny był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu. Niemiecki skrzydłowy rzucił pięć bramek i popisał się 63-procentową skutecznością. Słoweniec Uros Zorman zaliczył dwa trafienia.